Wojciech Młynarski nie żyje

Wojciech Młynarski nie żyje

W wieku 94 lat zmarła jedna z najpopularniejszych polskich aktorek filmowych, teatralnych, estradowych i telewizyjnych - Alina Janowska. O śmierci artystki poinformował prezes Związku Artystów Scen Polskich Olgierd Łukaszewicz.

- Dla mnie to było bardzo ważne spotkanie. Jako student dziennikarstwa wymyśliłem sobie, że wykorzystam okazję, żeby poznać Wojciecha Młynarskiego. Przyszedłem, zadałem pytanie wierszem i odpowiedział mi też wierszem. Dzięki tej rozmowie, na podstawie tego nagrania, dostałem propozycję pracy w radiu. To przede wszystkim mistrz, człowiek, który pisał w taki sposób, że trudno sobie wyobrazić, że ktoś jeszcze tak będzie potrafił - powiedział Artur Andrus, który wspominał artystę na antenie TVN24. Młynarski zmarł w środę. 26 marca skończyłby 76 lat.

Gigant polskiej piosenki, satyry, kabaretu i felietonu śpiewanego, który sam wymyślił. Genialny tłumacz piosenek Jacques'a Brela. Dramaturg. Żywa legenda polskiej kultury, którą współtworzył przez 55 lat. Pierwsza myśl na wiadomość o jego śmierci: Wojciech Młynarski powiedziałby nam teraz zapewne "Róbmy swoje".

Miał w sobie coś fascynującego, nie tylko to jak śpiewał czy mówił. Nie, coś w nim było, powiedziałbym nawet, niesamowitego - stwierdził Marian Opania. Aktor wspominał w programie "Szkło kontaktowe" w TVN24 zmarłego w środę wieczorem Wojciecha Młynarskiego.

Wojciech Młynarski, poeta, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej, satyryk, artysta kabaretowy, autor tekstów piosenek i librett, tłumacz, znany przede wszystkim z autorskich recitali, zmarł 15 marca 2017 roku w wieku 76 lat. Przypominamy program "Inny punkt widzenia", w którym w 2010 roku gościł artysta.

Skup się zdrowy rozsądku i powiedz, jak możliwe jest to, że wczorajszy wybitny sportowiec jest dzisiejszym wybitnym idiotą, że wczorajszy poeta przecudny, który wiersz piękny stworzył niejeden, ewolucji proces przeszedł żmudny i jest dzisiaj starym, wrednym zgredem. Powiedz wreszcie rozsądku, jak to jest i zjawisku temu poświęć chwilę, że sentymentalna, śliczna panna S. w kwiecie wieku jest wstrętnym babsztylem. A rozsądek odpowie... - fragment wiersza, który Wojciech Młynarski przywołał w TVN24 w 2012 roku. Artysta zmarł w środę wieczorem w wieku 76 lat.

Po długiej chorobie w środę wieczorem zmarł Wojciech Młynarski, poeta, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej. Artysta miał 76 lat.