Polska Razem Jarosława Gowina

Polska Razem Jarosława Gowina

- Prezydent Duda mówił o tym, że nawet z premier Szydło może być w sporze, ale w sporze o to, jak najskuteczniej reformować polskie państwo. Na pewno nie będzie figurantem - powiedział w "Faktach po Faktach" kandydat na wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin (Polska Razem). Oceniając słowa prezydenta o Jarosławie Kaczyńskim, przyznał, że były one ujmujące.

Trwa ustalanie list wyborczych partii politycznych. Duże zainteresowanie budzi między innymi to, jakie miejsca na listach otrzymają koalicjanci PiS - politycy Solidarnej Polski i Polski Razem. Pojawiają się spekulacje, że Jarosław Gowin otworzy krakowską listę, a Zbigniew Ziobro zamknie świętokrzyską. Jest też kilku pewniaków do wyborczych "jedynek". Materiał magazynu "Polska i świat".

Polska Razem będzie kontynuować działalność jako samodzielna partia - oświadczył Jarosław Gowin, lider tej formacji. Podkreślił, że jego ugrupowanie jest otwarte na współpracę z partiami i środowiskami centroprawicowymi na szczeblu krajowym i samorządowym.

Polska Razem Jarosława Gowina opublikowała na swojej stronie listę 136 sędziów, którzy odmówili wykonywania czynności orzeczniczych w związku z tzw. reformą Gowina. Szef partii na blogu wezwał ich, by - skoro uchylali się przed wypełnianiem obowiązków służbowych - oddali wynagrodzenia.