Warszawa

Warszawa

Przyjdziesz do pracy, dostaniesz mieszkanie

Warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe wpadły na pomysł, jak przyciągnąć nowych kierowców. W samej stolicy brakuje ich ponad stu. Podobne braki mają zakłady komunikacyjne w wielu miastach. Problem jest tak duży, że czasem z rozkładów wypadają kursy. W Warszawskiej Kolei Dojazdowej możliwy jest strajk generalny. Łukasz Wieczorek.

Miasta tną koszty, liczą na wsparcie nowych władz

O północy minął termin składania przez prezydentów miast projektów budżetów na przyszły rok. Kraków wyda na inwestycje o połowę mniej niż w tym roku. Warszawa, żeby spiąć budżet, musi wziąć trzy miliardy złotych kredytu. Białystok nie kupi na razie nowych autobusów. Samorządowcy nie mówią jednak już o budżetach przetrwania, tylko nadziei, które wiążą z nowym rządem. Łukasz Wieczorek.

Warszawa powiększa Strefę Czystego Transportu

Strefa Czystego Transportu w Warszawie jeszcze nie weszła w życie, a już została powiększona - ma być ponad dwa razy większa, niż wcześniej planowało miasto. Chodzi o obszar, do którego nie wjadą najbardziej trujące samochody, głównie diesle. Urzędnicy liczą, że strefa ruszy 1 lipca przyszłego roku. Łukasz Wieczorek.

Sensacyjna kradzież ze zbiorów BUW

Jak to się stało, że z biblioteki zniknęły bezcenne pozycje? Jak to możliwe, że trafiły potem na oficjalne zagraniczne aukcje? I w końcu, kto poniesie konsekwencje utraty zbiorów o wartości co najmniej pół miliona złotych? Wszystkie te pytania pojawiają się po informacji o sensacyjnej kradzieży ze zbiorów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Maciej Zalewski.