Jeff Bezos

Jeff Bezos

Bill Gates nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie - ogłosił w czwartek magazyn "Forbes". Założyciela Microsoftu w rankingu najzamożniejszych zdetronizował szef internetowego sklepu Amazon Jeff Bezos, który ma majątek wyceniany na 90,6 miliarda dolarów.

Sprzedam rocznie udziały w Amazonie za około miliard dolarów i wykorzystam je do inwestycji w Blue Origin - zapowiedział jeden z najbogatszych ludzi świata Jeff Bezos. Celem szefa Amazonu jest zaoferowanie lotów pasażerskich w kosmos i obniżenie ich kosztów, nad czym pracuje już miliarder Elon Musk. - Podejście inżynieryjne jest nieco inne, ale myślimy bardzo podobnie - stwierdził Bezos.

Ośmiu mężczyzn posiada tak duży majątek, jak połowa ludzkości. Tak wynika z najnowszego raportu Oxfam - organizacji humanitarnej, zajmującej się między innymi kwestią nierówności i rozwarstwienia ekonomicznego. Na liście ośmiu najbogatszych miliarderów znaleźli się: Bill Gates, Warren Buffett, Carlos Slim, Jeff Bezos, Mark Zuckerberg, Amancio Ortega, Larry Ellison i Michael Bloomberg. Są oni właścicielami majątku o łącznej wartości 426 miliardów dolarów. Dysproporcja powiększa się, bo 7 lat temu - tyle co połowa ludzkości miały 43 osoby. Międzynarodowa organizacja wzywa do działania na rzecz ograniczenia przywilejów super-bogatych. Na ten temat w programie Tak Jest rozmawiali Jan Śpiewak („Miasto jest nasze”) oraz Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha).

Już za dwa lata zaproponujemy światu kosmiczną turystykę! - zapowiada amerykański przedsiębiorca Jeff Bezos. Po najnowszym osiągnięciu jego ludzi może się okazać, że to nie przechwałki, ale wizja całkiem realna. Firma Blue Origin dokonała historycznego lądowania rakiety kosmicznej zbliżając ludzkość do lotów w kosmos.

Praca cztery dni z rzędu bez snu, kobieta z rakiem piersi, która musi poprawić wydajność, podobnie jak inna, która właśnie urodziła martwe dziecko, pracownicy rutynowo wybuchający płaczem, ciągłe monitorowanie - tak według "New York Timesa" wygląda praca w Amazonie, jednej z największej na świecie firmie z branży e-commerce. Szef giganta Jeff Bezos w liście otwartym do pracowników pisze, że "artykuł nie opisuje Amazona, jakiego zna oraz opiekuńczych pracowników, z którymi codziennie pracuje".