Czerwone Brygady

Czerwone Brygady

Córka zamordowanego przez Czerwone Brygady w 1978 roku byłego premiera Włoch Aldo Moro zaapelowała do papieża Franciszka, aby przerwał jego proces beatyfikacyjny. Jak wyjaśniła, nie chce ona instrumentalnego wykorzystywania postaci jej ojca. To wyjątkowa sytuacja, gdy rodzina nie chce wyniesienia kandydata na ołtarze.

Diecezja rzymska poparła starania o beatyfikację byłego premiera Włoch Aldo Moro, zamordowanego w 1978 roku przez Czerwone Brygady. Papieski wikariusz kardynał Agostino Vallini zaaprobował wybór postulatora, który będzie gromadził niezbędną dokumentację.

Radykalna lewacka grupa terrorystyczna "Czerwone Brygady" ostrzega Włochów. "Nadchodzi świt nowej rewolucji" - piszą domniemani działacze grupy w liście wysłanym gazecie "Il Giornale" i przestrzegają, że "otwierają sezon łowiecki" na polityków i dziennikarzy. Władze nie odniosły się do pogróżek. Nie wiadomo, czy autorami listu, drugiego w ostatnich dniach, rzeczywiście są terroryści.

Założyciel Czerwonych Brygad cierpi, bo nie ma emerytury. W więzieniach, w których przebywał prawie ćwierć wieku, nie odprowadzano za niego składek. Rodziny ofiar terrorystów z Czerwonych Brygad są oburzone jego roszczeniami.