27. Finał WOŚP

27. Finał WOŚP

Kłócili się, który z nich faktycznie powinien sprawować władzę w powiecie. Najpierw były przepychanki, potem już bójka, w wyniku której jeden z polityków zranił się w rękę, a radna spadła ze schodów i trafiła do szpitala. Tak wyglądała w 2016 r. walka o fotel starosty w Słubicach (woj. lubuskie). Teraz mebel trafi na licytację WOŚP.

W niedzielę trwa 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Założyciel tej organizacji Jerzy Owsiak zabrał głos na konferencji prasowej. - Po raz 27. okazuje się, że chcemy być ze sobą - mówił. Zastrzegł też, że Orkiestra "nie ściga się z Narodowym Funduszem Zdrowia" w zapewnianiu opieki medycznej Polakom. - Chcemy uzupełnić te miejsca, do których trudno standardowymi drogami szybko dojść - dodał Owsiak.

Franz Tham miał w piecu ludzką czaszkę, Barbara Ubryk spędziła życie w klasztornej ciemnicy a maturzysta Karol Kot bardzo chciał być seryjnym zabójcą. Łączy ich jedno: tworzą kryminalną historię Krakowa. I można o nich posłuchać podczas spacerów ich śladami po mieście – także tych z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Po raz pierwszy zagrała w 1993 roku. Dziś gra po raz 27. i nie zamierza przestać. W tym roku pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". W zbieraniu pieniędzy uczestniczy ponad 1700 sztabów w całej Polsce i kilkadziesiąt kolejnych w różnych zakątkach świata. Na ulice z puszkami ruszyło 120 tysięcy wolontariuszy.

Aby zrealizować wszystkie potrzeby zgłaszane przez specjalistyczne szpitale pediatryczne, potrzebna jest kwota przekraczająca ponad 200 milionów złotych. To scenariusz marzeń - powiedział w "Faktach po Faktach" profesor Bohdan Maruszewski, współtwórca WOŚP i kierownik Kliniki Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka.

- Odpaliliśmy wszystko, co w tym studiu jest do odpalenia. Wychodzi niesamowicie - mówił po próbie generalnej przed 27. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jej szef, Jerzy Owsiak. Oficjalny początek niedzielnego wydarzenia na antenie TVN w programie "Dzień Dobry TVN" o godzinie 8.30. W TVN24 program specjalny od 5.55.

Wrzucić pieniądze do puszki, wziąć udział w jednej z tysięcy orkiestrowych aukcji, zrobić przelew, wysłać esemesa. Możliwości, aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jest wiele, a to tylko kilka z nich. Jak możesz przyłączyć się do zbiórki? Sprawdź w naszym poradniku.

Już w niedzielę 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Dzięki widzom TVN24 będziemy pokazywać, jak tego dnia gracie z Orkiestrą w każdym miejscu na świecie. Jak włączyć się w tworzenie wielkiej mapy orkiestrowych serc? To proste. Wystarczy zamieścić publiczny post w mediach społecznościowych, dodając #WOSPwTVN24 oraz nazwę miejscowości, w której gracie, poprzedzoną hasztagiem. Wasze zdjęcia i nagrania pokażemy na antenie TVN24 i w portalu tvn24.pl.

Anna i Robert Lewandowscy jak co roku grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Pomysłów im nie brakuje. - Ja zaproponowałam wspólny trening w Healthy Center by Ann oraz miejsce w siedmiodniowym obozie, a Robert zaprasza na spotkanie zwycięzcę licytacji - mówi Ania przed wielkim finałem organizowanej po raz 27. akcji.