TVN24 BiŚ

TVN24 BiŚ

Podatek od prezentów; kiedy szef może odebrać nam służbowe auto; umowa na przygotowanie ślubu; zawieszenie działalności gospodarczej - o tym w programie "Biznes dla Ludzi" mówił Paweł Blajer.

Skruszeni uczestnicy karteli mogą uniknąć surowej kary lub uzyskać jej obniżenie, jeśli pójdą na współpracę z UOKiK w ramach programu łagodzenia kar - tzw. leniency. Prezes UOKiK zachęca do składania wniosków leniency przed 18 stycznia, gdy wchodzi w życie nowe prawo.

Ukraina dokona przedpłaty za 1 mld metrów sześciennych rosyjskiego gazu jeszcze w środę lub w czwartek - poinformował ukraiński minister energetyki Wołodymyr Demczyszyn. Jak pisze Reuters, Ukraina z powodu zimy musi polegać na energii od swojego wschodniego sąsiada.

Środa przyniosła umocnienie złotówki wobec euro i franka. Za euro płacono 4,15 zł, franka 3,45 zł . Wpłynęła na to decyzja Rady Polityki Pieniężnej o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Stopa referencyjna nadal wynosi 2 proc..

Gościem "Miliona w portfelu" był Grzegorz Zatryb główny strateg Skarbiec Holding, który uzyskał niewielki wzrost podczas ostatniej odsłony. Co wpłynęło na wynik?

Rosjanie nie wyjdą na ulice. Władimir Putin nadal cieszy się ogromnym poparciem i nie ma się czego obawiać - uważa Agnieszka Szypielewicz z TVN24.pl. - Większość Rosjan myśli, że problemy ich kraju, to wina zewnętrznego wroga - dodaje. Agnieszka Szypielewicz przewiduje, że w jutrzejszym przemówieniu do narodu prezydent Rosji Władimir Putin powie, że rządzony przez niego kraj stoi przed wielkimi wyzwaniami i wspólnie muszą stawić czoła nowym zagrożeniom.

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej niemal połowa (45 proc.) Polaków posiadająca doświadczenia migracyjne pracowała w Niemczech, a co czwarty (26 proc.) pracował w Wielkiej Brytanii. Popularne są również kraje Beneluxu - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Trybunał Konstytucyjny bada w środę wniosek Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich, podważający konstytucyjność zakazu uboju rytualnego zwierząt, czyli bez ich wcześniejszego ogłuszania. Nie wiadomo, kiedy zapadnie wyrok.