TVN24 BiŚ

TVN24 BiŚ

"Biznes dla Ludzi", 03.12

Podatek od prezentów; kiedy szef może odebrać nam służbowe auto; umowa na przygotowanie ślubu; zawieszenie działalności gospodarczej - o tym w programie "Biznes dla Ludzi" mówił Paweł Blajer.

UOKiK przypomina: czekamy na skruszonych przedsiębiorców

Skruszeni uczestnicy karteli mogą uniknąć surowej kary lub uzyskać jej obniżenie, jeśli pójdą na współpracę z UOKiK w ramach programu łagodzenia kar - tzw. leniency. Prezes UOKiK zachęca do składania wniosków leniency przed 18 stycznia, gdy wchodzi w życie nowe prawo.

Ukraina zapłaci Rosji za gaz? "Dziś lub jutro"

Ukraina dokona przedpłaty za 1 mld metrów sześciennych rosyjskiego gazu jeszcze w środę lub w czwartek - poinformował ukraiński minister energetyki Wołodymyr Demczyszyn. Jak pisze Reuters, Ukraina z powodu zimy musi polegać na energii od swojego wschodniego sąsiada.

Po decyzji RPP złoty umocnił się wobec euro i franka

Środa przyniosła umocnienie złotówki wobec euro i franka. Za euro płacono 4,15 zł, franka 3,45 zł . Wpłynęła na to decyzja Rady Polityki Pieniężnej o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Stopa referencyjna nadal wynosi 2 proc..

"Milion w portfelu", 2.12

Gościem "Miliona w portfelu" był Grzegorz Zatryb główny strateg Skarbiec Holding, który uzyskał niewielki wzrost podczas ostatniej odsłony. Co wpłynęło na wynik?

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"

Rosjanie nie wyjdą na ulice. Władimir Putin nadal cieszy się ogromnym poparciem i nie ma się czego obawiać - uważa Agnieszka Szypielewicz z TVN24.pl. - Większość Rosjan myśli, że problemy ich kraju, to wina zewnętrznego wroga - dodaje. Agnieszka Szypielewicz przewiduje, że w jutrzejszym przemówieniu do narodu prezydent Rosji Władimir Putin powie, że rządzony przez niego kraj stoi przed wielkimi wyzwaniami i wspólnie muszą stawić czoła nowym zagrożeniom.

Do pracy Polacy? Głównie do Anglii i Niemiec

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej niemal połowa (45 proc.) Polaków posiadająca doświadczenia migracyjne pracowała w Niemczech, a co czwarty (26 proc.) pracował w Wielkiej Brytanii. Popularne są również kraje Beneluxu - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Trybunał Konstytucyjny bada zakaz uboju rytualnego

Trybunał Konstytucyjny bada w środę wniosek Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich, podważający konstytucyjność zakazu uboju rytualnego zwierząt, czyli bez ich wcześniejszego ogłuszania. Nie wiadomo, kiedy zapadnie wyrok.