Zidentyfikowano ofiary katastrofy malezyjskiego samolotu. 127 z 298


Holenderscy eksperci medycyny sądowej zidentyfikowali dotąd 127 z 298 ofiar katastrofy malezyjskiego samolotu, który rozbił się 17 lipca na wschodzie Ukrainy - poinformowała telewizja NOS. Wśród 20 ostatnio zidentyfikowanych jest 15 Holendrów. Narodowości pięciu pozostałych ofiar nie podano.

Poszukiwania szczątków prowadzone na miejscu katastrofy przez ekipy z Holandii, Australii i Malezji zostały przerwane w ubiegłym tygodniu z powodu trwających w tym regionie wschodniej Ukrainy starć sił ukraińskich z prorosyjskimi separatystami.

Władze Holandii mają jednak nadzieję, że ekipy poszukiwawcze będą mogły powrócić na miejsce katastrofy boeinga w obwodzie donieckim.

298 ofiar

Samolot linii Malaysia Airlines lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur został zestrzelony 17 lipca pociskiem rakietowym ziemia-powietrze. W katastrofie zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga - łącznie 298 osób, w większości obywatele Holandii.

Zachód oskarża o zestrzelenie prorosyjskich separatystów, kontrolujących rejon, gdzie spadł samolot. Separatyści i Moskwa zrzucają odpowiedzialność na Kijów.

Agencja AFP pisze, że holenderscy eksperci badający przyczyny katastrofy wyrazili w poniedziałek nadzieję na sporządzenie wstępnego raportu w ciągu "kilku tygodni". Prokuratura twierdzi, że to największe dochodzenie w historii Holandii.

[object Object]
"Spiegel": to Rosjanie zestrzelili boeinga lotu MH17archiwum TVN24
wideo 2/21

Autor: jl\mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: