"WSJ": chińscy hakerzy włamali się do poczty ambasadora USA

Źródło:
PAP
13.07.2023 | Chińscy hakerzy włamali się na konta urzędników amerykańskiej administracji
13.07.2023 | Chińscy hakerzy włamali się na konta urzędników amerykańskiej administracjiTVN24
wideo 2/3
13.07.2023 | Chińscy hakerzy włamali się na konta urzędników amerykańskiej administracjiTVN24

Chińscy hakerzy włamali się do skrzynki mailowej ambasadora USA w Chinach Nicholasa Burnsa - poinformował w czwartek "Wall Street Journal". Miał to być element operacji szpiegowskiej, która prawdopodobnie dotyczyła setek tysięcy indywidualnych e-maili pracowników amerykańskiej administracji.

Daniel Kritenbrink, zastępca sekretarza stanu ds. Azji Wschodniej, również został zhakowany w ramach szerokiej operacji szpiegowskiej prowadzonej przez władze Chin, ujawnionej na początku tego miesiąca przez Microsoft - podał "WSJ", powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą.

Departament Stanu USA zapytany przez "WSJ" o zgłoszone naruszenie kont obu dyplomatów odmówił podania jakichkolwiek szczegółów i powiedział, że trwa dochodzenie w sprawie chińskiej operacji szpiegowskiej.

Czytaj również: Nie żyje "najsłynniejszy haker na świecie". Kevin Mitnick miał 59 lat

"WSJ": chińscy hakerzy włamali się na konta amerykańskich urzędnikówShutterstock

Pekin oskarżenia nazywa "definformacją"

Ambasada Chin w Waszyngtonie nie odpowiedziała na prośbę "WSJ" o komentarz w sprawie, ale chińskie MSZ wcześniej nazwało oskarżenia "dezinformacją".

Microsoft poinformował w zeszłym tygodniu, że chińscy hakerzy złamali jeden z jego kluczy cyfrowych i wykorzystali lukę w jego kodzie do kradzieży wiadomości e-mail z agencji rządowych USA i innych klientów.

Czytaj więcej: "Hakerzy albo należą do pekińskiej służby wywiadowczej, albo dla niej pracowali"

Autorka/Autor:ks/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock