Świat

Wojsko pod Kramatorskiem walczy z "uzbrojonymi ludźmi w lesie"

Świat

Ukraińskie Ministerstwo ObronyUkraińscy rezerwiści ćwiczą po powołaniu do wojska

Ministerstwo obrony Ukrainy poinformowało w środę późnym wieczorem agencję Interfax-Ukraina, że w rejonie Kramatorska toczą się walki wojsk ukraińskich z uzbrojonymi bojownikami.

Rzecznik ministerstwa obrony poinformował, że do starcia doszło na przedpolach wioski Starowarwarowka, położonej w odległości 30 km od Kramatorska. Siły ukraińskie, w ramach prowadzonej operacji antyterrorystycznej, "usiłują zlikwidować grupę uzbrojonych ludzi ukrywających się w lesie." Według informacji wojska, wśród żołnierzy ukraińskich są ranni, ale nie ma poległych. Agencja Interfax-Ukraina przypuszcza, że chodzi o tą samą grupę, która we wtorek w rejonie Słowiańska zorganizowała zasadzkę na ukraińskich spadochroniarzy, w której zginęło sześciu żołnierzy.

Nieznaczne zmiany sytuacji

Również w środę wieczorem poinformowano, że żołnierze zatknęli flagę Ukrainy na najwyższej budowli w Słowiańsku. Chodzi o wieżę telewizyjną, która co prawda nie stoi w samym mieście, ale na jego obrzeżach. Pomimo tego ukraińskie wojsko określa ją jako "najwyższy punkt Słowiańska".

Miasto, nad którym góruje wieża, jest "stolicą" zbrojnych separatystów. Wokół toczą się okresowo walki. W momencie zatknięcia flagi w okolicy miała trwać wymiana ognia.

Ukraińskie ministerstwo obrony poinformowało również o ukończeniu formowania jednostek obrony terytorialnej w Połtawie i wzmocnieniu ich w Charkowie. Oddziały składają się ze zmobilizowanych rezerwistów i ochotników. Mają obsadzać posterunki kontrolne i "zwalczać uzbrojonych ekstremistów".

Autor: mk/ja/zp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ukraińskie Ministerstwo Obrony