Wielka Brytania potwierdziła dostawę precyzyjnych pocisków do Ukrainy

Autor:
pp
/ prpb
Źródło:
PAP

Brytyjskie ministerstwo obrony przekazało, że w ramach swojego pakietu pomocowego Wielka Brytania dostarczyła Siłom Zbrojnym Ukrainy "bardzo precyzyjne" pociski Brimstone 2. "Pomoc ta odegrała decydującą rolę w powstrzymaniu natarcia Rosji" - dodał resort.

W ramach pakietu pomocowego Wielka Brytania dostarczyła Siłom Zbrojnym Ukrainy precyzyjne pociski kierowane Brimstone 2.

"Pomoc ta odegrała kluczową rolę w zatrzymaniu rosyjskich ataków" - napisało ministerstwo na Twitterze i załączyło wideo z załadunku pocisków do samolotu transportowego RAF.

Wielka Brytania jest drugim po Stanach Zjednoczonych największym dawcą pomocy wojskowej dla Ukrainy.

BBC: premier Sunak poprosił o dokonanie "audytu" wojny w Ukrainie

W sobotę stacja BBC, powołując się na źródła rządowe, podała, że brytyjski premier Rishi Sunak poprosił o dokonanie "audytu" postępów w wojnie w Ukrainie i efektów brytyjskiego wkładu w nią, co wzbudziło obawy, że może przyjąć bardziej zachowawcze podejście.

Cytowane przez BBC źródło porównało to do badania wojny i tego, w jaki sposób wykorzystywane są brytyjskie dostawy broni poprzez "tabelki z Goldman Sachs", nawiązując do tego, że przed wejściem do polityki Sunak pracował w tym banku jako analityk. - Chodzi o to, aby spojrzeć na to, co włożyliśmy, a co otrzymaliśmy - wyjaśniło źródło.

BBC podało, że pomysł ten wzbudził zaniepokojenie w kręgach rządowych, bo dowódcy sił zbrojnych podkreślają, że dostawy broni dla Ukrainy zimą mogą być kluczowe dla wyniku wojny.

- Wojen się nie wygrywa poprzez tabelki. Wojny się wygrywa instynktem. Na początku było tak, że Boris (Johnson - red.) siedział i mówił: "po prostu idźmy w to". Więc Rishi musi odnaleźć swojego wewnętrznego Borisa w polityce zagranicznej, choć oczywiście tylko w niej - powiedziało źródło rządowe.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp / prpb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: RAF

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości