Ukraiński sztab: nasi żołnierze wykonali system artyleryjski ze sprzętu zdobytego na Rosjanach

Autor:
ft/adso
Źródło:
PAP
Ukraiński sztab: ze zdobycznego sprzętu rosyjskiego żołnierze wykonali system artyleryjski. Nagranie
Ukraiński sztab: ze zdobycznego sprzętu rosyjskiego żołnierze wykonali system artyleryjski. NagranieFacebook.com/GeneralStaff.ua
wideo 2/21
Facebook.com/GeneralStaff.uaUkraiński sztab: ze zdobycznego sprzętu rosyjskiego żołnierze wykonali system artyleryjski. Nagranie

Ze zdobytego na Rosjanach sprzętu ukraińscy żołnierze skonstruowali samobieżny przeciwpancerny system artyleryjski - poinformował w sobotę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku, prezentując nagranie ze skonstruowanym pojazdem.

Ukraiński sztab przekazał, że system artyleryjski został zmontowany z transportera opancerzonego MT-LB oraz przeciwpancernej armaty MT-12 Rapira przez samych żołnierzy według ich własnego projektu.

"System został już przetestowany i znajduje się w strefie działań bojowych" – podano.

Ukraiński sztab o sytuacji na froncie

W sobotę rano ukraińskie dowództwo przekazało, że "wróg przeprowadził operacje ofensywne na kierunku bachmuckim (...), ale nie odniósł sukcesu, wycofał się".

"Na kierunku Awdijiwki okupanci prowadzili natarcie (...), ale zostali odparci. Na kierunkach Nowopawłowsk i Zaporoże Novoselka nasi żołnierze skutecznie zatrzymali ofensywę wroga i odepchnęli najeźdźców. Na kierunku południowobużańskim wróg próbował przeprowadzić ofensywę (...), ale bez skutku i wycofał się" - czytamy w komunikacie.

Na pozostałych kierunkach styczności wojsk Rosjanie prowadzi ostrzał rakietowy i artyleryjski - wynika z podsumowania operacyjnego sztabu generalnego.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Facebook.com/GeneralStaff.ua

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości