Sergio Mattarella ponownie prezydentem Włoch. Na nowo urządza się w Pałacu Prezydenckim

Źródło:
PAP

Prezydent Włoch Sergio Mattarella, wybrany w sobotę w parlamencie na drugą kadencję, znów wprowadza się do apartamentu w Pałacu Prezydenckim, z którego zdążył już wywieźć część swoich rzeczy do nowo wynajętego mieszkania w Rzymie. W niedzielę ciężarówka przewiozła kartony z powrotem do Kwirynału.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Media żartują, że Sergio Mattarella w tej sytuacji straci zaliczkę wpłaconą na wynajęcie mieszkanie.

W związku z zakończeniem 7-letniej kadencji prezydent Mattarella wynajął ostatnio mieszkanie w eleganckiej dzielnicy Rzymu - Pinciano, niedaleko parku Villa Borghese. W minionych dniach przewieziono tam część jego osobistych rzeczy z mieszkania w Pałacu Prezydenckim. W najbliższych dniach miał się tam definitywnie wprowadzić.

Mattarella przez dłuższy czas dawał wyraźnie do zrozumienia, że nie planuje pozostać na drugą kadencję.

Mattarella wybrany przez parlament i delegatów regionów

W sobotę dał się przekonać przez ugrupowania koalicji rządowej i premiera Mario Draghiego, by pozostał na drugą kadencję w związku z impasem politycznym, do jakiego doszło na tle wyboru jego następcy.

W sobotę wieczorem 80-letni Mattarella został wybrany przez parlament i delegatów regionów. W niedzielę zajął się na nowo przeprowadzką, tym razem znów do Pałacu Prezydenckiego.

Wczesnym popołudniem Mattarella pojechał do swojego nowego mieszkania. Wkrótce potem odjechała stamtąd do Pałacu Prezydenckiego ciężarówka pełna kartonów, jakie zabrał z apartamentu, z wynajmu którego w nowej sytuacji musi zrezygnować - podały włoskie media.

Autorka/Autor:kz//now

Źródło: PAP