Książęta George, Louis i księżniczka Charlotte idą do nowej szkoły. Ma 25-metrowy basen i pole golfowe

Źródło:
Reuters, BBC
Książęta Cambridge George, Louis, Charlotte w czasie platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II
Książęta Cambridge George, Louis, Charlotte w czasie platynowego jubileuszu królowej Elżbiety IIReuters Archive
wideo 2/2
Książęta Cambridge George, Louis, Charlotte w czasie platynowego jubileuszu królowej Elżbiety IIReuters Archive

Troje dzieci brytyjskiego księcia Williama i księżnej Kate mają rozpocząć naukę w nowej szkole w przyszłym miesiącu - ogłosiło w poniedziałek biuro księcia Cambridge. Jednocześnie rodzina przygotowuje się do przeprowadzki z Pałacu Kensington do nowego domu w posiadłości Windsor, należącej do królowej Elżbiety II.

9-letni George, 4-letni Louis oraz 7-letnia księżniczka Charlotte będą uczyć się w prywatnej szkole Lambrook, w pobliżu Windsoru, od września - przekazał w poniedziałek Pałac Kensington.

"Ich Królewskie Wysokości są ogromnie wdzięczni (szkole - przyp. red.) Thomas's Battersea, gdzie George i Charlotte mieli szczęśliwy początek swojej edukacji odpowiednio od 2017 i 2019 roku i cieszą się, że znaleźli szkołę dla całej trójki swoich dzieci, która podziela podobny etos i wartości jak Thomas" - przekazano.

George, Louis i CharlotteGetty Images

W szkole, do której pójdą książęta, roczne czesne to 21 tysięcy funtów (niemal 120 tys. zł). Placówka szczyci się 25-metrowym basenem, własnym 9-dołkowym polem golfowym na 52-akrowym terenie, na którym znajduje się sad oraz świnie, kurczaki, króliki, pszczoły i jagnięta.

"Cieszymy się, że książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis dołączą do nas we wrześniu tego roku i z niecierpliwością czekamy na powitanie rodziny, a także wszystkich naszych nowych uczniów w naszej społeczności szkolnej" - przekazał dyrektor szkoły Jonathan Perry w oświadczeniu.

Przeprowadzka do posiadłości Windsor

Jednocześnie para książęca przenosi się do Adelaide Cottage w posiadłości Winsdor - czteropokojowego domku oddalonego około 10 minut spacerem od zamku, w którym obecnie 96-letnia królowa spędza większość czasu.

BBC podało, że wnuk monarchini i jego żona zamierzają zachować swój londyński dom, mieszkanie w Pałacu Kensington, które po ich wprowadzeniu się tam przeszło wielomilionowy remont, a także swoją wiejską rezydencję Amner Hall we wschodniej Anglii.

Według mediów, przeprowadzka ma na celu zapewnienie królewskim dzieciom jak najbardziej normalnego wychowania, a także umożliwienie Williamowi bycia przy królowej Elżbiecie II.

Autorka/Autor:akr/kab

Źródło: Reuters, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images