Watykan: papież nadal ma stan zapalny w płucach i bierze antybiotyk

Źródło:
PAP

Watykańskie biuro prasowe informuje, że papież Franciszek nadal ma stan zapalny w płucach. Dzień wcześniej z powodu choroby odwołano jego podróż na konferencję klimatyczną COP28 w Dubaju.

Papież Franciszek nadal ma stan zapalny w płucach, któremu towarzyszą trudności oddechowe. Bierze antybiotyk i nie ma gorączki - poinformowało w środę wieczorem watykańskie biuro prasowe.

W komunikacie przekazanym dziennikarzom Watykan zaznaczył też, że stan prawie 87-letniego papieża jest stabilny.

Problemy zdrowotne papieża

Pierwsze wiadomości o jego chorobie pojawiły się w sobotę, gdy zawiadomiono o "lekkim stanie grypowym". Kilka godzin później Franciszek przeszedł w szpitalu tomografię komputerową, by - jak wyjaśnił Watykan - wykluczyć komplikacje płucne.

Watykan informował potem, że papież nie ma zapalenia płuc, ale stan zapalny w płucach.

W środę rano, dzień po odwołaniu jego podróży do Dubaju, Franciszek mimo choroby spotkał się z wiernymi na audiencji generalnej. Wyjaśnił, że dalej nie czuje się dobrze i ma kłopoty z głosem. Tekst jego katechezy oraz pozdrowień odczytał ksiądz z Sekretariatu Stanu. Papież zabrał na koniec głos i zaapelował o przedłużenie rozejmu w Strefie Gazy i uwolnienie wszystkich zakładników oraz o pokój, także na Ukrainie.

Autorka/Autor:asty/tr

Źródło: PAP