TVN24 | Świat

Wykoleił się pociąg w stanie Missouri. Są zabici, co najmniej 50 rannych

TVN24 | Świat

Autor:
asty/tr
Źródło:
CNN
ReutersPociąg zderzył się z ciężarówką i wypadł z torów

Pod miejscowością Mendon w stanie Missouri doszło do tragicznego w skutkach zderzenia pociągu pasażerskiego z ciężarówką. W katastrofie pociągu Amtrak, jadącego z Los Angeles do Chicago, zginęły trzy osoby - podały miejscowe służby. Co najmniej 50 osób jest rannych.

Firma transportowa Amtrak poinformowała w oświadczeniu, że w pobliżu miasta Mendon około godziny 13:42 czasu lokalnego doszło do zderzenia pociągu z ciężarówką. W wyniku tego zdarzenia dwie lokomotywy i osiem wagonów wypadło z torów.

Przedstawiciele firmy poinformowali wcześniej, że w momencie wypadku pociągiem podróżowały 243 osoby i 12 członków załogi. Rzecznik służb bezpieczeństwa dróg stanowych Justin Dunn powiedział, że władze wciąż próbują ustalić liczbę ofiar śmiertelnych.

Katastrofa pociągu w Missouri

Według dziennika "The Kansas City Star" wśród pasażerów pociągu byli uczniowie szkoły średniej Pleasant Ridge High School w Easton w stanie Kansas. Jechali do Chicago na konferencję "Przyszli liderzy Ameryki". Podczas wieczornej konferencji prasowej rzecznik patroli drogowych w Missouri Justin Dunn powiedział, że trzy osoby nie żyją, a co najmniej 50 jest rannych. - Władze wciąż próbują ustalić dokładną liczbę ofiar śmiertelnych. Dwie z osób, które zginęły, znajdowały się w pociągu, a trzecia w ciężarówce - przytacza CNN wypowiedź Dunna.

Harcerze udzielali pomocy rannym

Cytuje też jednego z pasażerów, który wyszedł z katastrofy bez szwanku Roberta Nightingale'a. - Wszystko działo się jak w zwolnionym tempie. Pociąg zaczął się kołysać, kołysać i kołysać. (…) Niektórzy ludzie pomagali innym wydostać się na zewnątrz - powiedział mężczyzna. Jak powiadomił CNN dyrektor ds. krajowych mediów organizacji Boy Scouts of America, w katastrofie obrażeń doznało dwóch harcerzy. Stwierdził, że inni chłopcy z dwóch zastępów udzielali pomocy poszkodowanym. Katastrofa ta była drugą w ciągu dwóch dni, w której pociąg Amtrak uderzył w samochód. W niedzielę zginęły trzy osoby, a dwie doznały poważnych obrażeń. Wszystkie ofiary znajdowały się w pojeździe.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/tr

Źródło: CNN

Pozostałe wiadomości