Ukryte kamery w szatni licealistek. Do nagrywania przyznał się nauczyciel

Źródło:
NBC15, Janesville Police Department
Janesville w Wisconsin
Janesville w WisconsinGoogle Maps
wideo 2/2
Janesville w WisconsinGoogle Maps

Nauczyciel WF-u z liceum w Janesville w stanie Wisconsin został oskarżony o ukrycie w dziewczęcej szatni kamer i nagrywanie przebierających się uczennic. Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z nastolatek znalazła kamerkę schowaną w zgubionym przez siebie ręczniku.

O zatrzymaniu nauczyciela wychowania fizycznego z liceum Craig High School policja z Janesville poinformowała podczas konferencji zorganizowanej 8 maja. Kierujący lokalną policją David Moore wyjaśnił, że na nagraniach z kamer, które w szatniach umieścić miał 36-letni Brian Kitzman, znalazło się co najmniej 18 licealistek. Jak zaznaczono, śledztwo w tej sprawie wciąż trwa i liczba ta może nie być ostateczną.

Brian KitzmanJanesville PD

Kamery ukryte w przebieralni

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że Kitzman nie nagrywał konkretnych dziewczyn, tylko umieszczał kamery w najbardziej dogodnych miejscach w przebieralni. Miał robić to przez około dwa lata. Do odkrycia kamer doszło przez przypadek, gdy jedna z uczennic zauważyła swój zgubiony kilka tygodni wcześniej ręcznik w zamkniętej szafce. Poprosiła wówczas pracownika szkoły o pomoc w otwarciu szafki, a w ręczniku znalazła ukrytą kamerę.

Dziewczyna przekazała sprzęt władzom liceum, a te o sprawie powiadomiły policję. Brian Kitzman został zatrzymany już pół godziny po otrzymaniu zgłoszenia, gdy wsiadał do autobusu w drodze na zawody sportowe. Nauczyciel trafił do aresztu, gdzie usłyszał zarzut m.in. naruszenia prywatności i posiadania dziecięcej pornografii. Według policji 36-latek przyznał się do ukrycia w damskiej przebieralni kamerek i złożył obszerne wyjaśnienia. Mężczyzna pracował jako wuefista w Craig High School od 2004 roku, do zakończenia śledztwa został wysłany na przymusowy urlop.

ZOBACZ TEŻ: Troje 7-latków przewieziono ze szkoły do szpitala po zażyciu metamfetaminy. Dzieci myślały, że to słodycze

Autorka/Autor:kgo//mm

Źródło: NBC15, Janesville Police Department

Źródło zdjęcia głównego: Janesville PD