Świat

Strzelanina w kościele w Teksasie. "Wielu zabitych"

Świat

Aktualizacja:
[object Object]
Do strzelaniny doszło w Sutherland SpringsGoogle Maps
wideo 2/2

Mężczyzna wszedł w niedzielę do kościoła baptystów w Sutherland Springs na południu Teksasu i zaczął strzelać. Policja poinformowała, że jest "wielu zabitych" i ranni. Napastnik nie żyje.

Dokładna liczba ofiar nie jest jeszcze znana. Nic nie wiadomo o motywach napastnika.

Robert Murphy, rzecznik biura szeryfa hrabstwa Guadalupe, powiedział, że napastnik zginął po krótkim pościgu. Dodał, że nie wiadomo, czy sam odebrał sobie życie, czy został zastrzelony przez policję.

"Wśród zabitych są dzieci"

Telewizja CNN podała, że kasjer ze stacji benzynowej, która znajduje się na przeciwko kościoła, powiedział, że napastnik wtargnął do kościoła tuż po tym jak rozpoczęła się msza o godzinie 11 (godzina 18 w Polsce).

Jak poinformował korespondent "Faktów" TVN w Stanach Zjednoczonych, "w nabożeństwie wzięło udział około 50 osób. Napastnik wszedł do kościoła około pół godziny po rozpoczęciu i zaczął strzelać. Eksperci skłaniają się, że był to mieszkaniec okolicy. Znał mieszkańców miasteczka i okolicę. Świadkowie twierdzą, że słyszeli przynajmniej 12 strzałów".

Początkowo telewizja ABC News twierdziła, że w kościele zginęło co najmniej 27 osób, a około 30 zostało rannych. Telewizja CBS News mówiła z kolei o 15 zabitych i nieznanej liczbie rannych.

Potem gubernator stanowy Teksasu Greg Abbot zwołał konferencję prasową na której poinformował: - Na tę chwilę jest 26 zabitych, ale nie wiemy, czy ofiar śmiertelnych nie będzie więcej. Podkreślił jednocześnie, że była to najtragiczniejsza masowa strzelanina w historii Teksasu.

- Wśród zabitych są dzieci, w tym m.in. 14-letnia córka pastora - przekazał nasz korespondent. Policja podaje dodatkowo, że rannych jest przynajmniej 20 osób.

"Od 25 do 27 ofiar, wśród zabitych dzieci"
"Od 25 do 27 ofiar, wśród zabitych dzieci"tvn24

Na miejscu jest FBI, co potwierdziła rzeczniczka biura w pobliskim San Antonio, i Strażnicy Teksasu. Kościół został otoczony, trwa śledztwo.

Sutherland Springs leży około 65 kilometrów na wschód od San Antonio. Liczba mieszkańców nie przekracza 900.

Prezydent USA Donald Trump na Twitterze napisał: "Niech Bóg będzie z ludźmi z Sutherland Springs w Teksasie. FBI i służby są na miejscu. Śledzę wydarzenia z Japonii".

Gubernator stanu Teksas dodał potem na Twitterze: "Modlimy się za tych, którzy ucierpieli na skutek tego aktu zła" - czytamy.

Sutherland Springs w USAGoogle Maps

Autor: pk, lukl/sk / Źródło: KSAT, ABC News, pap, CNN

Tagi:
Raporty: