TVN24 | Świat

Samolot spadł na przedmieścia San Diego. Co najmniej dwie osoby zginęły w katastrofie

TVN24 | Świat

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

Mały samolot spadł na gęsto zaludnione przedmieścia San Diego w Kalifornii. Zginęły co najmniej dwie osoby, a dwie kolejne zostały ranne. Samolot wyrządził znaczne szkody materialne - poinformowała straż pożarna.

Dwusilnikowy samolot Cessna C340 spadł na domy mieszkalne w Santee, podmiejskiej dzielnicy San Diego, w której żyje około 50 tysięcy osób. Maszyna zniszczyła całkowicie dwa domy i poważnie uszkodziła trzy. Spalonych zostało kilka samochodów, w tym dostawcza ciężarówka - jej kierowca znalazł się wśród dwóch ofiar śmiertelnych katastrofy.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Co najmniej dwie osoby zginęły w katastrofie małego samolotu pod San Diego

Jak powiedział w telewizji NBC 7 jeden ze świadków, sąsiedzi zdołali w ostatniej chwili wyciągnąć z płonącego domu jego matkę i ojczyma. Nie jest jasne, skąd wystartował samolot ani ile osób było na pokładzie. Zdaniem strażaków nikt z nich nie miał szans na przeżycie.

Straż pożarna poinformowała, że w wyniku tego zdarzenia zginęły co najmniej dwie osoby, a kolejne dwie zostały ranne. Eksperci z Federalnej Agencji ds. Lotnictwa (FAA) i Krajowego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) wszczęli dochodzenie w celu ustalenia przyczyn katastrofy.

Autor:asty/adso

Źródło: PAP