Policjanci chcieli przeszukać dom, budynek wyleciał w powietrze

Źródło:
CBS News, ENEX, tvn24.pl

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie eksplozji w domu na terenie hrabstwa Arlington w USA. Do wybuchu doszło, gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu z nakazem przeszukania budynku. Wcześniej zamieszkały w nim mężczyzna miał kilkadziesiąt razy wystrzelić racę. Mieszkańcy okolicy mówią o "potężnym huku".

Policja otrzymała zgłoszenie o strzałach słyszanych w Bluemont na terenie hrabstwa Arlington w pobliżu Waszyngtonu 4 grudnia około godziny 16.45 czasu miejscowego. Na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze, a wstępne dochodzenie wykazało, że podejrzany od około 30 do 40 razy wystrzelił ze swojego domu racę. 

ZOBACZ TEŻ: Policja zatrzymała podejrzanego o atak z bronią na trzech studentów

Jak podaje policja hrabstwa Arlington w komunikacie prasowym, funkcjonariusze uzyskali nakaz przeszukania domu i próbowali nawiązać kontakt z mężczyzną przez telefon i głośniki. Podejrzany nie odpowiadał, pozostawał zabarykadowany w środku. Gdy policjanci próbowali wejść do budynku, mężczyzna oddał kilka strzałów z broni palnej. Następnie, ok. godz. 20.25, w domu doszło do eksplozji. Na miejsce przybyła straż pożarna, która ugasiła ogień ok. 22.30. Trzech funkcjonariuszy zgłosiło drobne obrażenia, nie zostali przewiezieni do szpitala. Policja nie poinformowała, czy mieszkaniec domu przeżył eksplozję.

"Potężny huk" było słychać 3,2 km dalej

Władze prowadzą dochodzenie w celu ustalenia przyczyn eksplozji. Media podają, że ok. 20.20 w okolicy "słychać było potężny huk", a w sąsiedztwie wyłączono prąd. - Myślałam, że samolot eksplodował - powiedziała cytowana przez portal CBS News Carla Rodriguez z South Arlington, która twierdzi, że usłyszała wybuch z odległości 3,2 km i, jak dodała, przybyła na miejsce, by zobaczyć, co się stało. Z kolei mieszkaniec okolicy powiedział reporterom, że był przekonany, że "coś się stało w jego domu". - Nie przyszłoby mi do głowy, że do czegoś doszło pół mili (ok. 800 metrów - red.) dalej - podkreślił.

Hrabstwo Arlington leży nad rzeką Potomak - na drugim jej brzegu leży Waszyngton, stolica Stanów Zjednoczonych. Na terenie Arlington znajduje się między innymi Pentagon, siedziba amerykańskiego departamentu obrony.

ZOBACZ TEŻ: Policyjny pościg za 12-latkiem. Uciekał skradzioną ze szkoły maszyną budowlaną

Autorka/Autor:wac//az

Źródło: CBS News, ENEX, tvn24.pl