Od lat jest w śpiączce, urodziła. Trwa śledztwo


Kobieta, która od co najmniej 10 lat pogrążona jest w śpiączce, zaszła w ciążę w jednym z ośrodków opieki w stanie Arizona. Pod koniec grudnia urodziła tam zdrowego chłopca - poinformowały w sobotę media w USA. Policja w Phoenix potwierdziła, że "bada sprawę".

Kobieta zapadła w śpiączkę 10 lat temu, gdy tonąc doznała uszkodzenia mózgu z powodu niedotlenienia. Od wielu lat w stanie wegetatywnym przebywała w domu opieki w Phoenix. Wymaga całodobowej opieki, co oznacza, że od lat wielu pracowników tej placówki miało dostęp do jej pokoju.

Urodziła w śpiączce. Śledztwo trwa

Pracownicy ośrodka przekonują, że nie mieli pojęcia, iż kobieta jest brzemienna. Twierdzą, że zorientowali się, w jakim jest stanie, dopiero gdy zaczęła rodzić. Nie wiadomo, kto jest ojcem dziecka.

Będąca w śpiączce kobieta nie była w stanie sama urodzić, wobec czego lekarze musieli użyć specjalnych narzędzi do odebrania porodu. Według lekarzy rodząca mogła czuć ból.

Policja w Phoenix poinformowała, że "bada sprawę", nie podała jednak żadnych szczegółów. Według dziennika "New York Times" śledztwo prowadzone jest pod kątem możliwej napaści seksualnej na kobietę.

Rzecznik domu opieki David Leibowitz odmówił odpowiedzi na pytanie, czy pracujący w nim mężczyźni zostali poproszeni o poddanie się badaniom genetycznym pod kątem ojcostwa dziecka. Zapewnił, że kierownictwo ośrodka w pełni współpracuje z organami ścigania.

Autor: momo,mm/adso/kwoj / Źródło: PAP, New York Tmes, Reuters