Zakaziła się koronawirusem przed Donaldem Trumpem. Kim jest Hope Hicks?

Źródło:
BBC
Korespondent TVN24 Marcin Wrona o zakażonej doradczyni prezydenta Donalda Trumpa Hope Hicks
Korespondent TVN24 Marcin Wrona o zakażonej doradczyni prezydenta Donalda Trumpa Hope Hicks TVN24
wideo 2/10
Korespondent TVN24 Marcin Wrona o zakażonej doradczyni prezydenta Donalda Trumpa Hope Hicks TVN24

To ona zakaziła się koronawirusem tuż przed amerykańską parą prezydencką i to prawdopodobnie od niej koronawirusem zakaziła się amerykańska para prezydencka. Z Trumpami związana jest od lat, a prezydentowi doradza, choć przed pracą w Białym Domu nie miała doświadczenia politycznego. Kim jest Hope Hicks, 31-letnia była modelka?

Prezydent USA Donald Trump i jego żona Melania są zakażeni koronawirusem. Lekarz Białego Domu przekazał, że oboje czują się dobrze. Pierwsza para Stanów Zjednoczonych miała w ostatnich dniach kontakt z czołową prezydencką doradczynią Hope Hicks, która zachorowała na COVID-19.

Hope Hicks rozpoczęła swoją karierę w public relations, a jednym z jej klientów była firma modowa Ivanki Trump, córki prezydenta USA. Pracowała też jako modelka - między innymi dla Ralpha Laurena, w ramach swojej pracy prezentowała również ubrania Ivanki Trump. Jak zauważa BBC, praca z córką Donalda Trumpa oznaczała, że Hope Hicks w końcu zwróciła uwagę przyszłego prezydenta USA. W październiku 2014 roku Trump osobiście wybrał ją do pracy w PR swojej firmy zajmującej się nieruchomościami. Później w wywiadzie dla "GQ" ocenił, że "Hope jest wybitna".

Początek kariery w polityce

Na początku 2015 roku Hicks znalazła się w centrum polityki. Na początku kampanii prezydenckiej pomagała Trumpowi w prowadzeniu jego konta na Twitterze, notując, co chciał powiedzieć i nakazując innym członkom organizacji Trumpa, aby to tweetowali.

Kiedy kampania stała się poważniejsza, musiała zdecydować, czy zostać pełnoetatową polityczną sekretarz prasową Trumpa, czy wrócić do pracy w firmie zajmującej się nieruchomościami. Wtedy wybrała to drugie, ale Donald Trump poprosił ją o pozostanie w jego zespole politycznym, co zaakceptowała.

Kolacje i wizyta u papieża

Przez cały czas jednak starała się pozostawać w cieniu - rzadko sama udziela wywiadów, chociaż często towarzyszy w nich Trumpowi. Jej profil na Instagramie jest prywatny, a kiedy zaczęła pracę przy kampanii, skasowała swoje konto na Twitterze.

Kiedy Donald Trump został prezydentem, dał Hicks pracę w Białym Domu - w 2017 roku została dyrektorką do spraw komunikacji. Zastąpiła na tym stanowisku Anthony'ego Scaramucciego, kiedy został zwolniony po 10 dniach pracy.

Hicks pozostaje w bliskich relacjach z rodziną Trumpa, zauważa BBC - między innymi często gości u Ivanki Trump i Jareda Kushnera na kolacjach szabatowych. Była także jedną z nielicznych osób, które spotkały się z papieżem wspólnie z Donaldem Trumpem w maju 2017 roku.

Rezygnacja i powrót do Białego Domu

27 lutego 2018 roku Hicks złożyła przed Komisją Wywiadu Izby Reprezentantów zeznania za zamkniętymi drzwiami. Przyznała, że czasami musiała mówić "białe kłamstwa" w swojej pracy jako dyrektor ds. komunikacji, ale odmówiła odpowiedzi na jakiekolwiek pytania dotyczące jej stanowiska w Białym Domu.

Dzień później zrezygnowała z pracy w Białym Domu. W międzyczasie pracowała dla Fox News, ale wróciła do zespołu prezydenta na początku tego roku.

Autorka/Autor:mart\mtom

Źródło: BBC

Tagi:
Raporty: