Firma Trumpa ukarana za unikanie płacenia podatków

Autor:
asty//now
Źródło:
Reuters

Firma Donalda Trumpa została ukarana przez sąd w Nowym Jorku za niezgodne z prawem działania mające na celu oszukanie organów podatkowych. Decyzja ta oznacza kolejne prawne problemy dla byłego prezydenta USA.

Trump Organization, firma zarządzająca hotelami byłego prezydenta USA, grozi grzywna w wysokości 1,6 miliona dolarów w związku z podejmowanymi działaniami mającymi na celu oszukanie organów podatkowych. Prawnik firmy Alan Futerfas zapowiedział złożenie apelacji.

Dokładną wysokość grzywny określi sędzia sądu stanowego w Nowym Jorku. Ostateczny wyrok zostanie ogłoszony 13 stycznia.

Donald TrumpMarlin360 / Shutterstock.com

Firma Trumpa oskarżana o unikanie płacenia podatków

Agencja Reutera przekazała w środę, że chociaż wysokość grzywny dla tak dużej firmy jak Trump Organization nie jest wysoka, to wyrok skazujący może skomplikować jej zdolność do prowadzenia działalności gospodarczej.

Jednym z głównych zarzutów przeciw firmie Trumpa było to, że pokrywała wydatki osobiste - czynsz i leasing samochodów dla kadry kierowniczej - bez zgłaszania dochodów, a także, że wypłacała im premie tak, jakby osoby te były niezależnymi kontrahentami.

- Firmy byłego prezydenta są teraz skazywane za przestępstwa, to wymowne - powiedział prokurator okręgowy Manhattanu Alvin Bragg, który był obecny na Sali sądowej podczas ogłaszania werdyktu. - To była sprawa o kłamstwo i oszustwo. Składano fałszywe dokumenty, żeby uniknąć płacenia podatków - dodał.

Donald Trump, który 15 listopada ogłosił, że wystartuje w wyborach prezydenckich w 2024 roku nazwał śledztwo motywowanym politycznie "polowaniem na czarownice".  

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Marlin360 / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości