TVN24 | Świat

USA. Donald Trump: Viktor Orban ma moje całkowite poparcie

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wyraził w poniedziałek "całkowite poparcie" dla reelekcji węgierskiego premiera Viktora Orbana przed wiosennymi wyborami na Węgrzech. Dodał, że Orban jest "silnym przywódcą, szanowanym przez wszystkich".

"Viktor Orban naprawdę kocha swój kraj i chce, by jego naród był bezpieczny. Wykonał potężną i wspaniałą pracę, chroniąc Węgry, zatrzymując nielegalną imigrację, tworząc miejsca pracy i handel, i powinien nadal móc to robić po nadchodzących wyborach" - napisał były prezydent USA Donald Trump w wydanym oświadczeniu.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

"On jest silnym przywódcą i jest szanowany przez wszystkich. Ma moje całkowite wsparcie i poparcie dla jego reelekcji jako premiera" - dodał. Oświadczenie Trumpa ma związek z planowanymi na wiosnę wyborami parlamentarnymi na Węgrzech. Ich data nie została ustalona.

Orban z poparciem konserwatywnych środowisk w USA

Węgierski premier - jedyny przywódca państwa Unii Europejskiej nieobecny na grudniowym Szczycie dla Demokracji - cieszy się sympatią części konserwatywnych środowisk w USA.

Latem ubiegłego roku z Budapesztu program prowadził najpopularniejszy prawicowy publicysta telewizji Fox News Tucker Carslon, przedstawiając Węgry Orbana jako wzór dla Ameryki.

Wiosną tego roku w węgierskiej stolicy odbędzie się też konferencja Conservative Political Action Conference (CPAC), największa impreza skupiająca amerykańskich konserwatystów. Pierwszy raz w Europie.

Viktor OrbanIlyas Tayfun Salci/Shutterstock

Autor:asty/kab

Źródło: PAP