Ukraiński wywiad: Rosjanie mają problemy z zaopatrywaniem oddziałów

Źródło:
PAP

Rosyjskie wojska mają problemy z zaopatrywaniem swoich oddziałów, bo w obawie przed utratą sprzętu dowódcy zabraniają wyjazdów aut wojskowych do ewakuowania rannych i dowożenia produktów i paliwa - ocenił w sobotę ukraiński wywiad wojskowy (HUR). Przekazał, że "ponad 3 tysiące samochodów na tyłach armii agresora nadal stoi w punktach stałej dyslokacji".

Ukraiński wywiad wojskowy podał w serwisie Telegram, że do tej pory rosyjskie oddziały zaopatrzenia zaangażowały 45 procent posiadanych pojazdów. "Mimo to okazało się, że system logistyczny nie jest w stanie zapewnić potrzeb znacznej liczby wojsk w odległości ponad 100 kilometrów od granicy Rosji" - ocenił.

Jak dodał, "aby uniknąć odpowiedzialności za utratę sprzętu, dowódcy oddziałów zaopatrzenia materiałowo-technicznego wojsk okupacyjnych zabraniają kierowcom ewakuowania rannych i dowożenia produktów i paliwa do oddziałów na linii frontu". "Ponad 3 tysiące samochodów na tyłach armii agresora nadal stoi w punktach stałej dyslokacji" - przekazał wywiad.

Relacja na żywo: Atak Rosji na Ukrainę. 94. dzień inwazji

W komunikacie podał także, że od początku rosyjskiej inwazji siły ukraińskie zniszczyły ponad 2200 samochodów i cystern wroga.

Autorka/Autor:js/tr

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: