Joe Biden: Władimir Putin jest rzeźnikiem

Autor:
ads//now
Źródło:
PAP, TVN24
Biden: Putin jest rzeźnikiem
Biden: Putin jest rzeźnikiemTVN24
wideo 2/21
TVN24Prezydent Biden: każde z tych dzieci mówiło "pomódl się za tatę, dziadka, brata, bo walczą"

Władimir Putin jest rzeźnikiem - powiedział prezydent USA Joe Biden, który w sobotę spotkał się z uchodźcami w centrum pomocy na Stadionie Narodowym. Dziennikarze pytali prezydenta USA między innymi o inwazję Rosji na Ukrainę i działania rosyjskiego prezydenta w tej sprawie. Do słów Bidena odniósł się w sobotę po południu Kreml.

Prezydent USA Joe Biden był w sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie odwiedził punkt nadawania numerów PESEL uchodźcom z Ukrainy. Towarzyszyli mu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i premier Mateusz Morawiecki.

CZYTAJ WIĘCEJ O WIZYCIE BIDENA W POLSCE

Biden rozmawiał z uchodźczynią z UkrainyTVN24

Biden: Putin jest rzeźnikiem

Po spotkaniu z uchodźcami Biden mówił dziennikarzom, że "ci ludzie chcą po prostu się przytulić i powiedzieć: 'dziękujemy'". - Każde z tych dzieci mówiło coś na zasadzie: "pomódl się za tatę, za brata, za dziadka, bo oni tam są i walczą" - relacjonował Biden.

Przyznał, że sam pamięta, jak to jest, kiedy ma się kogoś bliskiego w strefie wojny. - Co rano się wstaje i człowiek się zastanawia, modli się, żeby ten ktoś się odezwał - powiedział prezydent.

Na pytanie, co myśli o rosyjskim prezydencie Władimirze Putinie, kiedy obserwuje skutki jego działań, odparł: - Jest rzeźnikiem.

Komentarz Kremla

Kreml - cytowany przez agencję TASS - oświadczył w sobotę po południu, że słowa Bidena "zawężają dalsze możliwości naprawy relacji" między USA a Rosją.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ads//now

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości