Szef kancelarii prezydenta Zełenskiego: Rosjanie ostrzelali Awdijiwkę. Zginęły dwie osoby, w tym niemowlę

Autor:
ks//now
Źródło:
PAP

W wyniku rosyjskiego ostrzału Awdijiwki na wschodzie Ukrainy zginęły dwie osoby, w tym niemowlę - poinformował w piątek wieczorem Andrij Jermak, szef kancelarii prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Według lokalnych władz ofiary śmiertelne to babcia i wnuczek.

"Rosjanie ostrzelali Awdijiwkę z artylerii, zginęły dwie osoby, w tym dziecko urodzone w 2022 roku" - napisał Jermak na Twitterze. Dwie osoby zostały też ranne. W ostrzale uszkodzono dom mieszkalny.

"Terroryści" - podsumował Jermak..

Gubernator obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko poinformował, że w rosyjskim ostrzale zginęła babcia i 5-miesięczny chłopczyk. Dwie ranne osoby to rodzice dziecka.

Kyryłenko przekazał, że w czwartek policja apelowała do matki niemowlęcia o wyjazd z miasta, jednak kobieta po raz kolejny odmówiła udania się w bezpieczne miejsce.

Ostrzelany budynek w AwdijiwceAwdijiwska miejska rada/Facebook

O Awdijiwkę toczą się zaciekłe walki

Jak podał w piątek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, Awdijiwka to jedno z miast, o które toczą się najbardziej zaciekłe walki.

Wojska rosyjskie usiłują okrążyć Awdijiwkę od wiosny 2022 roku. W ostatnim czasie, według niektórych ocen, sytuacja miasta stała się podobna do tej w Bachmucie, stanowiącym główny cel rosyjskiego natarcia. Władze ukraińskie oceniają, że obecnie liczba ostrzałów i szturmów obu miast jest porównywalna.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Bucza odbita z rąk wojsk rosyjskich. Rocznica. Komentują Wołodymyr Zełenski i Ołena Zełenska

Do 24 lutego 2022 roku, czyli początku rosyjskiej inwazji na pełną skalę na Ukrainę, w Awdijiwce mieszkało niemal 30 tys. osób, a przed rokiem 2014 - prawie 40 tysięcy. Obecnie, według szacunków strony ukraińskiej, pozostało tam niespełna 2 tys. cywilów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ks//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Awdijiwska miejska rada/Facebook

Pozostałe wiadomości