Patron do zadań specjalnych. Wykrył już ponad 100 min, po pracy zajada się świeżym serem

Źródło:
tvn24.pl
Pies Patron pomaga przy wyszukiwaniu min na Ukrainie
Pies Patron pomaga przy wyszukiwaniu min na Ukrainietwitter.com/SESU_UA
wideo 2/22
Pies Patron pomaga przy wyszukiwaniu min na Ukrainietwitter.com/SESU_UA

Dwuletni pies rasy jack russell terrier - jako asystent sapera - pomaga na wschodzie Ukrainy w znajdowaniu min. Siły zbrojne podały, że "wyniuchał" ich już ponad sto. "Stanowi kolejny dowód na to, że wszyscy zbliżają Ukrainę do zwycięstwa" - oceniono.

Na profilu sił zbrojnych Ukrainy opublikowano zdjęcia jack russell terriera o imieniu Patron. Wyjaśniono, że jest asystentem sapera, który szuka min. Podano przy tym, że zlokalizował ich już ponad 100. "Bardzo się stara. Służy w oddziale Państwowego Pogotowia Ratunkowego w Czrnihowie (na wschodzie kraju)" - opisały siły zbrojne. 

"Patron stanowi kolejny dowód na to, że wszyscy zbliżają Ukrainę do zwycięstwa" - podsumowano.

Amerykański "Newsweek" podał, że Patron po każdym dniu pracy otrzymuje solidny poczęstunek w postaci świeżego sera, który ma być jego smakołykiem. Na opublikowanych zdjęciach widać Patrona w służbowej kamizelce z jego imieniem i flagą Ukrainy.

Jack russell terrier, choć mały, charakteryzuje się pewnością siebie, odwagą, dobrym węchem, zmysłem stróża i instynktem myśliwskim. W przeszłości psy tej rasy były wykorzystywane do wypłaszania z nor lisów i borsuków. Teraz sprawdzają się przy wyszukiwaniu narkotyków i niebezpiecznych substancji.

W marcu pracę dwuletniego Patrona pokazano także na profilu Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, a także resortu spraw wewnętrznych.

Autorka/Autor:akw/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/ArmedForcesUkr

Tagi:
Raporty: