Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP

Ukraina broni się przed rosyjską agresją 148 dni. Trwają walki z rosyjską armią na kierunku bachmuckim w Donbasie, siły rosyjskie próbują ustanowić kontrolę nad Bachmutem i Wuhłehirską Elektrownią Cieplną - informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

> Na południu ukraińscy obrońcy wykonali 200 misji ogniowych, niszcząc 111 najeźdźców, stanowiska dowodzenia, magazyny i wyposażenie wroga - poinformowało w czwartek Dowództwo Operacyjne "Południe".

> Trwają walki z rosyjską armią na kierunku bachmuckim w Donbasie, siły rosyjskie próbują ustanowić kontrolę nad Bachmutem i Wuhłehirską Elektrownią Cieplną - informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

> Stany Zjednoczone szacują, że do tej pory rosyjskie straty na Ukrainie to około 15 tysięcy zabitych i prawdopodobnie 45 tysięcy rannych - powiedział dyrektor CIA William Burns, dodając, że Kijów również poniósł znaczne straty.

> 13-letni chłopiec i małżeństwo zginęli w środę w Charkowie zaatakowanym przez Rosjan - poinformował szef władz obwodowych Ołeh Syniehubow. Na fotografii, którą wykonano po ataku, widać ojca 13-latka, który trzyma zmarłego chłopca za rękę.

> Rosja wykorzystuje gaz do stosowania własnych sankcji wobec każdej europejskiej rodziny, uderza w budżety Europejczyków za pomocą nacisku na rynku energetycznym - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w opublikowanym nagraniu.

> Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska wystąpiła przed Kongresem USA. - Niestety wojna się jeszcze nie zakończyła, terror trwa nadal. Proszę was o to, o co nigdy nie chciałam prosić. Proszę was o broń - apelowała do amerykańskich polityków.

> Siły rosyjskie chcą schować uzbrojenie i sprzęt wojskowy w maszynowniach w blokach energetycznych Zaporoskiej Elektrowni Atomowej w Enerhodarze na południowym wschodzie Ukrainy - podał ukraiński koncern Enerhoatom.

Autorka/Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: