Mark Hamill, odtwórca roli Luke’a Skywalkera, będzie zbierał pieniądze na ukraińską Armię Dronów

Autor:
jdw//az
Źródło:
PAP, The Guardian
Ukraińska armia: dwa drony Bayraktar w ciągu trzech dni zniszczyły rosyjski sprzęt wart 26,5 mln dolarów
Ukraińska armia: dwa drony Bayraktar w ciągu trzech dni zniszczyły rosyjski sprzęt wart 26,5 mln dolarówSztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy
wideo 2/2
Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy Ukraińska armia: dwa drony Bayraktar w ciągu trzech dni zniszczyły rosyjski sprzęt wart 26,5 mln dolarów

"Jestem zaszczycony, że mogę zostać ambasadorem Armii Dronów i pomagać prezydentowi Zełenskiemu oraz mieszkańcom Ukrainy w każdy możliwy sposób" - napisał wczoraj na swoich social mediach amerykański aktor Mark Hamill, znany z kultowej roli Luke’a Skywalkera w serii "Gwiezdne Wojny".

Jak podaje dziennik "The Guardian", Hamill zostanie ambasadorem stworzonej z inicjatywy prezydenta Ukrainy platformy United24, platformy służącej do zbierania funduszy dla Ukrainy na wojnę z Rosją. Amerykański aktor Mark Hamill, znany z kultowej roli Luke’a Skywalkera w serii "Gwiezdne Wojny", będzie pomagał zbierać środki w ramach rządowego projektu o nazwie Armia Dronów. 

Mark Hamill będzie zbierać środki na zakup dronów dla ukraińskiej armii

Projekt Armia Dronów dziala od początku lipca. To program obejmujący systematyczny zakup dronów, ich naprawę, wymianę oraz szkolenia pilotażowe. Bezzałogowce mają być wykorzystane m.in. do monitorowania linii frontu i zwiadu na niewielkie odległości. - Dla strefy trzykilometrowej potrzebujemy do 10 tysięcy dronów. To maleńkie "ptaszki", które można stosować na co dzień - mówił podczas konferencji prasowej ukraiński minister transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow. Natomiast dla głębszych stref frontu potrzebne są wielkie bezzałogowce, które latają na długie dystanse.

Nową rolę odtwórcy postaci Luke’a Skywalkera potwierdził również na swoim profilu na Instagramie Wołodymyr Zełenski. "To trudna, ale bardzo ważna misja. Marku, jesteśmy pewni, że sobie poradzisz. Dziękujemy za wsparcie ludności Ukrainy w naszej walce o wolność" - dodał prezydent Ukrainy.

ZOBACZ TEŻ: Odtwórca roli Luke'a Skywalkera wreszcie z własną gwiazdą. "Wzruszenie odbiera mi głos"

Autor:jdw//az

Źródło: PAP, The Guardian

Źródło zdjęcia głównego:  Sunset Boulevard/Corbis via Getty Images

Pozostałe wiadomości