TVN24 | Świat

Ukraina, Mariupol. Zniszczone miasto, nagranie z drona

TVN24 | Świat

Autor:
ads/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Zniszczony Mariupol. Nagranie z drona (14 marca)
Zniszczony Mariupol. Nagranie z drona (14 marca)Twitter @ukrpravda_news
wideo 2/22
Twitter @ukrpravda_newsZniszczony Mariupol. Nagranie z drona (14 marca)

Opublikowane - w poniedziałek przez "Ukraińską Prawdę" - nagranie pokazuje zniszczony Mariupol - jeden z głównych celów rosyjskiego ataku na Ukrainę. Na filmie widać wiele ostrzelanych budynków i panoramę miasta z unoszącymi się kłębami dymu.

Mariupol, miasto leżące w obwodzie donieckim nad Morzem Azowskim stało się celem ataków Rosji już na samym początku agresji na Ukrainę. Obecnie miasto jest okrążone przez wojska rosyjskie i ostrzeliwane przez artylerię. Jak podają lokalne władze, Rosjanie blokują też płynącą do miasta pomoc humanitarną. Jak informuje strona ukraińska, od początku rosyjskiej agresji zginęło ponad 2,5 tysiąca mieszkańców Mariupola.

CZYTAJ WIĘCEJ O SYTUACJI NA UKRAINIE W RELACJI TVN24.PL

Nagranie z drona: zniszczone, płonące budynki, nad miastem kłęby dymu

Wiceburmistrz Mariupola Siergiej Orłow, który rozmawiał w poniedziałek z Michałem Sznajderem z TVN24 BiS przekazał, że "wczoraj miały miejsce 22 uderzenia z powietrza, spadło około stu bomb".

W poniedziałek "Ukraińska Prawda" opublikowała na Twitterze nagranie z drona, pokazujące ostrzelaną zachodnią część Mariupola. Widać na nim wiele zniszczonych, płonących budynków i panoramę miasta z unoszącymi się kłębami dymu.

Czytaj też: Ukraina, Mariupol. Wiceburmistrz Siergiej Orłow o sytuacji w mieście

Autor:ads/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter @ukrpravda_news

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości