Ranny korespondent o śmierci amerykańskiego dziennikarza: mój przyjaciel Brent Renaud został trafiony i został w tyle

Aktualizacja:
Autor:
mart
Źródło:
Reuters, PAP

Korespondent, który, jak twierdzi, został ranny w ostrzale, w którym zginął amerykański dziennikarz Brent Anthony Renaud, opisał okoliczności śmierci swojego przyjaciela samemu będąc na szpitalnym łóżku. - Mój przyjaciel Brent Renaud został trafiony i został w tyle - mówił mężczyzna przedstawiający się jako Juan.

W Irpieniu zginął amerykański dziennikarz Brent Anthony Renaud. Reuters opublikował rozmowę z innym amerykańskim korespondentem, który, jak sam stwierdził, został ranny w tym samym postrzale co Renaud. Przedstawił się imieniem Juan.

RELACJA NA ŻYWO: Atak Rosji na Ukrainę. 18. doba >>>

- Przekraczaliśmy most w Irpieniu. Chcieliśmy sfilmować uciekających uchodźców. Ktoś zaproponował nam podwiezienie do następnego mostu. Mijaliśmy punkt kontrolny i zaczęto do nas strzelać. Kierowca zawrócił, ale ostrzał trwał. Mój przyjaciel Brent Renaud został trafiony i został w tyle - mówił mężczyzna.

Dodał, że nie wie, co się z nim stało, ale widział, że Renaud został postrzelony w szyję. Juan został ranny w ramię. Do szpitala przetransportował go ambulans.

Brent Renaud zginął w niedzielę w Irpieniu, na północny zachód od Kijowa. Poinformował o tym na Facebooku komendant policji w obwodzie kijowskim Andrij Niebitow.

"Jesteśmy zdruzgotani"

Dziennikarz realizował projekt dokumentalny dotyczący kryzysu uchodźczego dla amerykańskiego magazynu "Time", o czym poinformował jego redaktor naczelny w oświadczeniu, które zostało opublikowane w sieci. Przedstawiciele magazynu przekazują, że są "zdruzgotani stratą Brenta Renauda". Podkreślają, że dziennikarz mierzył się z najtrudniejszymi historiami z całego świata:

"Nasze serca są ze wszystkimi bliskimi Brenta. Istotne jest, aby dziennikarze mogli bezpiecznie relacjonować trwającą inwazję i kryzys humanitarny na Ukrainie" - przekazano w oświadczeniu.

Początkowo błędnie informowano, że dziennikarz ten był pracownikiem dziennika "New York Times". Później redakcja gazety sprostowała te doniesienia, precyzując, że był on jej współpracownikiem w przeszłości.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ - OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mart

Źródło: Reuters, PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości