TVN24 | Świat

Atak Rosji na Ukrainę. Kolumna rosyjskich czołgów ostrzelana w Browarach. "Dowódca pułku zginął"

TVN24 | Świat

Autor:
ft\mtom
Źródło:
tvn24.pl Interfax
Rosyjska kolumna pancerna ostrzelana w miejscowości Browary [10.03.2022]
Rosyjska kolumna pancerna ostrzelana w miejscowości Browary [10.03.2022]TVN24
wideo 2/21
TVN24Rosyjska kolumna pancerna ostrzelana w miejscowości Browary [10.03.2022]

Ukraińskie wojsko w okolicach miasta Browary na wschodnich przedmieściach Kijowa ostrzelało kolumnę pancerną wojsk rosyjskich. Jak przekazał wywiad Ukrainy, w wyniku ataku zginął dowódca pułku czołgów Andriej Zacharow. Ukraińskie służby przechwyciły także rozmowę rosyjskich żołnierzy. Jeden z nich melduje, że "6. pułk prawie stracony". Sam moment ostrzału zarejestrowano na nagraniu z drona.

Na nagraniu z drona widać, jak siły ukraińskie ostrzeliwują rosyjskie czołgi, przejeżdżające przez miejscowość Browary pod Kijowem. Jak podał wywiad wojskowy Sił Zbrojnych Ukrainy, w wyniku ostrzału zginął dowódca pułku czołgów Andriej Zacharow.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Ukraińcy przechwycili także rozmowę, w czasie której rosyjski żołnierz zgłaszał atak wojsk ukraińskich na kolumnę pancerną. - 6. pułk prawie stracony. (…) Bardzo dużo strat – słychać na opublikowanym nagraniu.

- Czoło kolumny wpadło w zasadzkę. Dowódca pułku zginął. (…) Stamtąd atakują. Artyleria, czołgi, samoloty bezzałogowe Bayraktary – relacjonował żołnierz.

Kontratak Ukraińców pod Kijowem

Wojska rosyjskie próbują okrążyć stolicę Ukrainy. Doradca administracji prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz powiedział w czwartek, że "nie da się okrążyć Kijowa, nie da się go zająć". - Nie trzeba się tym martwić. Pod Kijowem i w samym Kijowie działa dość duże zgrupowanie naszych wojsk, które niszczy wroga. (...) Mamy przewagę w walce. Oni ciągle ponoszą porażki - powiedział Arestowicz.

Tego samego dnia rano doradca szefa MSW Ukrainy Wadym Denysenko poinformował, że "noc była dość trudna, ale generalnie można powiedzieć, że armia ukraińska przeprowadziła kontratak pod Kijowem". - Pokonaliśmy pięć czołgów. Rano w Kijowie słychać było odgłosy bitwy artyleryjskiej na zachodnich obrzeżach. Rozumiemy, że teraz toczą się tam walki. Jednak nie są jeszcze dostępne żadne dalsze informacje"- stwierdził Denysenko.

O trudnościach Rosjan wokół Kijowa poinformował również resort obrony Wielkiej Brytanii. "Duża rosyjska kolumna na północny zachód od Kijowa poczyniła niewielki postęp od ponad tygodnia i doznaje ciągłych strat ze strony ukraińskich sił zbrojnych" – oceniło ministerstwo, powołując się na najnowsze dane brytyjskiego wywiadu.

Atak Rosji na Ukrainę. Oglądaj TVN24 w internecie w TVN24 GO

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft\mtom

Źródło: tvn24.pl Interfax

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/DefenceIntelligenceofUkraine

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości