TVN24 | Świat

Ukraińcy chcą zakończyć aktywną fazę wojny przed zimą

TVN24 | Świat

Autor:
tas/
tam
Źródło:
PAP

Andrij Jermak, szef biura prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, powiedział w rozmowie z agencją Interfax-Ukraina, że Ukraina chce podjąć wszelkie wysiłki, by przed nadejściem zimy zakończyć aktywną fazę wojny wszczętej przez Rosję. Jako powód wskazał niebezpieczeństwo ataków rosyjskich na ukraińską infrastrukturę ciepłowniczą i energetyczną.

- Armia rosyjska nadal atakuje obiekty naszej infrastruktury. Stanowi to jeden z ich celów, z czym nawet się nie kryją. Między innymi z tego powodu chcemy podjąć wszelkie wysiłki, by aktywną fazę wojny zakończyć przed upływem jesieni - powiedział Andrij Jermak w wywiadzie dla agencji Interfax-Ukraina. I jako powód wskazał niebezpieczeństwo ataków rosyjskich na ukraińską infrastrukturę ciepłowniczą i energetyczną.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Jermak: im dłużej wojska rosyjskie będą pozostawały na terytorium Ukrainy, tym trudniej będzie wyzwolić te tereny

Szef biura prezydenta Wołodymyra Zełenskiego przyznał, że jest to trudne zadanie. Ukraina - jak zapewnił - robi jednak wszystko, by wyzwolić obszary okupowane przez Rosjan. - Tłumaczymy to naszym partnerom. Oni podzielają naszą opinię - podkreślił Jermak. - Im dłużej wojska rosyjskie będą pozostawały na terytorium Ukrainy i starały się tam okopać, tym trudniej będzie wyzwolić te tereny - dodał.

Czytaj też: Koncern Enerhoatom: Rosja zaczęła przyłączać Zaporoską Elektrownię Jądrową do swojej sieci

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas/ tam

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości