Greta Thunberg na znaczku pocztowym 

Autor:
ft/kab
Źródło:
PAP

Szwedzka poczta PostNord uhonorowała aktywistkę klimatyczną Gretę Thunberg znaczkiem pocztowym z jej wizerunkiem. Jest to jeden z serii znaczków, które nawiązują do kwestii ochrony środowiska. Szwedka została uwieczniona przez ilustratora w żółtym płaszczu w towarzystwie ptaków.

Obraz przedstawiający Gretę autorstwa Henninga Trollbeacka jest częścią nowej serii znaczków, które nawiązują do celów szwedzkiej ochrony środowiska. Pozostałe motywy to zagrożone wyginięciem rośliny górskie, krajobraz rolniczy, leśny oraz bagienny.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

- Greta Thunberg podniosła świadomość ludzi na temat konieczności ochrony środowiska - uzasadniła wybór aktywistki Kristina Olofsdotter z PostNord. Według przedstawicielki szwedzkiej poczty pomysł stworzenia znaczka z motywem Thunberg spotkał się z pozytywnym przyjęciem wspierającej ją organizacji piątkowych strajków Fridays for Future.

Seria znaczków ze szwedzką aktywistką wejdzie do obiegu w czwartek.

Strajk klimatyczny w pandemii

Wiosną Greta Thunberg z powodu wybuchu pandemii COVID-19 zawiesiła trwające od 2018 roku piątkowe strajki, nawołując do kontynuowania protestów w internecie. Jesienią Szwedka po roku przerwy rozpoczęła naukę w szkole średniej i znów zaczęła pojawiać się przed szwedzkim parlamentem. Na ogół, jeśli nie jest to dzień strajku ogólnoświatowego, Thunberg pozuje przez chwilę do zdjęć do mediów społecznościowych i wraca rowerem do szkoły.

Inną formą aktywności Grety Thunberg jest fundacja jej imienia. Założona w grudniu ubiegłego roku przez jej rodziców z powodu pandemii nie mogła prowadzić szerszej działalności.

Autor:ft/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości