Strzelanina przed domem pogrzebowym. Piętnaście osób rannych

Autor:
pp
Źródło:
PAP

Przed domem pogrzebowym w Gresham w Chicago postrzelonych zostało we wtorek piętnaście osób, w tym dziesięć kobiet. Miejscowa policja poinformowała w środę, że strzelanina była związana z działalnością gangów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Detektyw Brendan Deenihan z policji Chicago powiedział, że mężczyzna, w którego pogrzebie brali udział żałobnicy, był członkiem gangu. Zginął w ubiegłym tygodniu w strzelaninie, która była odwetem za wcześniejszą wymianę ognia między grupami przestępczymi.

Jak podała policja, żałobnicy stali przed domem pogrzebowym, kiedy przed budynkiem zatrzymał się skradziony samochód, w którym siedziały trzy osoby. Dwie z nich zaczęły strzelać, kilku spośród uczestników uroczystości odpowiedziało ogniem.

Pojazd później się rozbił, a jadące nim osoby uciekły. W sprawie zatrzymano i przesłuchano jedną osobę.

CZYTAJ TAKŻE: Więcej zabójstw z użyciem broni palnej w USA. Najgorsza sytuacja panuje w Chicago i Nowym Jorku >>>

Dwóch rannych jest w stanie krytycznym

Wszyscy ranni to osoby dorosłe. Policja podała w środę, że stan dwóch z nich jest oceniany jako krytyczny, a pozostałych jako dobry.

Wśród rannych było 10 kobiet w wieku od 21 do 65 lat. Jedna z nich została postrzelona w klatkę piersiową - podała policja. Pozostałe ofiary to m.in. mężczyzna postrzelony w klatkę piersiową, ramię i przedramię oraz dwóch mężczyzn w wieku 22 i 32 lat, którzy zostali postrzeleni w rękę. 

Autor:pp

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości