Tak wyglądał rosyjski atak na klinikę położniczą w Kijowie

Źródło:
Reuters, PAP, tvn24.pl
Rosjanie zaatakowali klinikę położniczą. Moment uderzenia na nagraniu
Rosjanie zaatakowali klinikę położniczą. Moment uderzenia na nagraniu Reuters
wideo 2/5
Rosjanie zaatakowali klinikę położniczą. Moment uderzenia na nagraniu Reuters

Rosjanie przeprowadzili w poniedziałek masowy atak na Ukrainę. Ucierpiały między innymi dwie placówki medyczne w Kijowie, w tym klinika położnicza i ośrodek leczenia niepłodności. To największa tego typu placówka w kraju. Zginęło dziewięć osób, a osiem zostało rannych. Moment ataku zarejestrowała kamera w samochodzie.

42 osoby zginęły, a 190 zostało rannych w wyniku zmasowanego ataku Rosjan na ukraińskie miasta, do którego doszło w poniedziałek. Rakiety spadły między innymi na Kijów oraz Krzywy Róg, rodzinne miasto prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, który w poniedziałek był w Polsce.

Armia rosyjska zaatakowała infrastrukturę cywilną, między innymi ośrodek medyczny w dzielnicy dnieprzańskiej w Kijowie - klinikę położniczą i ośrodek leczenia niepłodności. Zginęło tam dziewięć osób, a osiem zostało rannych. To największa tego typu placówka w kraju.

Moment ataku zarejestrowała kamera umieszczona w przejeżdżającym obok samochodzie.

Rosjanie zaatakowali klinikę położniczą w KijowieEvgeniy Maloletka/Associated Press/East News

Rosjanie zaatakowali szpital dziecięcy

Kilka godzin wcześniej zaatakowany został także szpital dziecięcy Ochmatdyt w Kijowie, także największa tego typu placówka w Ukrainie. Wskutek uderzenia rosyjskiej rakiety zginęło dwoje dorosłych - lekarz i osoba odwiedzająca tę placówkę, 30 osób zostało rannych, w tym 10 dzieci.

Czytaj więcej: Rosjanie zaatakowali szpital dziecięcy. "Chcę, żeby cały świat to zobaczył"

Szpital Ochmatdyt po uderzeniu rosyjskiej rakiety SERGEY DOLZHENKO/PAP/EPA

Ukraiński dziennikarz Ołeh Biłecki relacjonował z Kijowa na antenie TVN24, że w zaatakowanym szpitalu leczono dzieci "w najtrudniejszych sytuacjach", w tym z nowotworami. - Dla wielu rodziców leczenie tam było ostatnią nadzieją - dodał. Pacjenci musieli zostać ewakuowani.

Pacjenci ewakuowani ze szpitala dziecięcego w Kijowiex.com/AndriyYermak

Autorka/Autor:ks/kab

Źródło: Reuters, PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

Tagi:
Raporty: