Runął balkon. Nie żyje już sześciu studentów


Sześciu studentów z Irlandii zginęło, a siedem innych osób zostało poważnie rannych, kiedy zawalił się balkon, na którym stali. Do wypadku doszło w Berkeley (Kalifornia, USA).

Policja dostała telefon ok. godz. 1 w nocy we wtorek. Funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu na 4. piętrze odbywała się impreza urodzinowa. Na razie nie jest znana przyczyna zawalenia się konstrukcji.

Budynek, w którym doszło do katastrofy, to zwykła miejska kamienica: na dole znajdują się sklepy, a mieszkania na wyższych piętrach. Mieszkanie, do którego przylegał balkon, znajdowało się na 4. piętrze.

Władze: ofiary są Irlandczykami

Wszystkie ofiary katastrofy są narodowości irlandzkiej. BBC podaje, że wjechali do USA dzięki tymczasowym wizom.

Na zdjęciach z miejsca wypadku widać zawalony balkon, który spadł piętro niżej na inny balkon.

Rzeczniczka policji w Berkeley, Jennifer Coats powiedziała, że wiele osób rannych ma obrażenia zagrażające życiu.

Wcześniej minister spraw zagranicznych Irlandii Charlie Flanagan wyjaśnił, że cztery osoby zginęły na miejscu, a jedna po przetransportowaniu do szpitala. Po kilku godzinach zmarła w szpitalu druga osoba. Wszyscy mają irlandzkie paszporty. - Z wielką przykrością potwierdzam liczbę młodych irlandzkich obywateli, którzy zginęli oraz liczbę poważnie rannych po zawaleniu się balkonu w Berkeley w Kalifornii - powiedział w rozmowie z "Irish Independent".

Media nie podają tożsamości ofiar ze względu na rodziny. Na miejscu katastrofy pracują inspektorzy budowlani.

Autor: pk//gak / Źródło: BBC News, USA Today

Pozostałe wiadomości