Rosyjska inwazja na Ukrainę. Sztab w Kijowie o sytuacji na froncie

Źródło:
PAP
Ukraina przeciwstawia się rosyjskiej agresji (23.03.2022)TVN24
wideo 2/21
Ukraina przeciwstawia się rosyjskiej agresjiTVN24

Trwa inwazja Rosji na Ukrainę. Jak przekazał w środę sztab generalny w Kijowie, ukraińskie siły zbrojne na określonych kierunkach prowadzą operację stabilizacyjną, powstrzymując natarcie wroga. - Na niektórych terenach Ukraińcy zmuszają agresorów do odwrotu - przekazano w środowym komunikacie. 

Z podsumowania sytuacji operacyjnej ukraińskiego dowództwa wynika, że w ciągu ostatniej doby nie było aktywnych działań wojennych na kierunku wołyńskim. Z kolei na kierunku poleskim wojska rosyjskie umacniają zajęte pozycje i przegrupowują się po poniesionych stratach.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Sztab generalny Ukrainy: na kierunku browarskim okupanci zaminowują infrastrukturę i obiekty cywilne

"Na Siewierszczyźnie (na północy Ukrainy – red.), w związku z nieudaną próbą blokady Czernihowa, wróg próbuje odrobić znaczne straty i zorganizować wsparcie logistyczne dla swoich jednostek. Na kierunku browarskim okupanci kontynuują prace inżynieryjne oraz zaminowują infrastrukturę i obiekty cywilne" - czytamy w komunikacie

"Na kierunku słobodzkim (wschodnia Ukraina – red.) oddziały rosyjskich okupantów koncentrują swoje wysiłki na blokowaniu Charkowa i Sum oraz uzupełnianiu strat. W wyniku walk w okolicach Iziumu siły ukraińskie zniszczyły do 60 proc. stanu osobowego i sprzętu wojskowego jednostek okupacyjnych" - podkreślił sztab, dodając, że jednostki rosyjskie cechuje demoralizacja w związku z ponoszonymi stratami i problemami z logistyką.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Autorka/Autor:ft/ tam

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: