Kolejna wymiana jeńców. Ukraińskie władze: z niewoli wróciło 140 żołnierzy i funkcjonariuszy

Autor:
js\mtom
Źródło:
PAP

Z rosyjskiej niewoli powróciło w sobotę do ojczyzny 140 ukraińskich żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych - poinformował Andrij Jermak, szef kancelarii prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Jak dodał, wśród uwolnionych byli między innymi obrońcy Mariupola i Wyspy Węży na Morzu Czarnym.

"W Nowy Rok nie tylko powstrzymujemy ataki rakietowe wroga, ale też odzyskujemy swoich ludzi. To kolejna duża wymiana (jeńców), jaką udało się nam przeprowadzić. (...) Powrócili m.in. ojcowie i synowie, którzy wspólnie przebywali w rosyjskiej niewoli oraz nasi (żołnierze) z odcinka frontu pod Bachmutem" - oznajmił Jermak.

Sprecyzował, że władze w Kijowie uwolniły 82 żołnierzy sił lądowych, 22 osoby służące w Gwardii Narodowej, 15 - w siłach obrony terytorialnej, 11 - w marynarce wojennej, a także 10 funkcjonariuszy straży granicznej. Do kraju powróciło 132 mężczyzn i osiem kobiet. Wśród uwolnionych znalazło się 22 oficerów.

"Odzyskamy wszystkich. Nie będzie inaczej. (...) Witajcie w domu, kochani" - dodał polityk.

Resort obrony w Moskwie przekazał, że w ramach wymiany jeńców do Rosji wróciło 82 żołnierzy agresora - poinformowała agencja Interfax-Ukraina.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości