Media: rosyjskie MSW wydało list gończy za dziennikarzem portalu Bellingcat Christo Grozewem

Źródło:
PAP
Bellingcat pokazuje, jak pracuje na źródłach z sieci
Bellingcat pokazuje, jak pracuje na źródłach z sieci
wideo 2/2
Bellingcat pokazuje, jak pracuje na źródłach z sieci

Rosyjski resort spraw wewnętrznych wydał list gończy za czołowym dziennikarzem śledczym portalu Bellingcat, Christo Grozewem - przekazał w poniedziałek niezależny rosyjski portal Mediazona, powołując się na bazę poszukiwanych przez MSW. Nie wiadomo z jakiego paragrafu ścigany jest dziennikarz.

"MSW wydało federalny list gończy za dziennikarzem śledczym Bellingcat Christo Grozewem. Mediazona odkryła to w bazie poszukiwanych ministerstwa. W informacji wskazano, że Grozew poszukiwany jest na podstawie 'paragrafu kodeksu karnego'. Który to paragraf, nie wiadomo" - ogłosiła Mediazona.

W październiku 2021 roku rosyjskie ministerstwo sprawiedliwości umieściło Bellingcat na liście mediów i osób "pełniących funkcję zagranicznych agentów".

Portal specjalizuje się w sprawdzaniu faktów i białym wywiadzie, czyli poszukiwaniu i weryfikacji wiadomości na podstawie otwartych źródeł. Belligcat badał m.in. sprawę zestrzelenia w 2014 roku nad Ukrainą malezyjskiego samolotu pasażerskiego, próbę otrucia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego oraz zbrodnie wojenne Rosji w Ukrainie.

Autorka/Autor:ks/tr

Źródło: PAP