TVN24 | Świat

Samolot stracił łączność podczas lądowania. Odnaleziono wrak

TVN24 | Świat

Aktualizacja:
Autor:
akw/kab
Źródło:
Reuters, Interfax, RIA Novosti, TASS

Wrak samolotu An-26 został zlokalizowany niedaleko od miejsca lądowania, gdzie rozbił się o wzgórze - poinformowały agencje informacyjne Interfax i TASS. Wiadomości te potwierdziło ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Wcześniej informowano, że maszyna wpadła do wody. Samolot z 28 osobami na pokładzie wykonywał lot na krótkiej trasie, z Jelizowa do Pałany, na obszarze Kamczatki.

Samolot stracił kontakt z kontrolą ruchu lotniczego podczas próby lądowania - poinformowała we wtorek agencja TASS. Wcześniej, według doniesień, miał nie zgłaszać problemów podczas lotu. Na pokładzie maszyny było 22 pasażerów, w tym dwoje dzieci i sołtys wsi Olga Mohirewa oraz sześciu członków załogi. Samolot leciał z głównego portu lotniczego Kamczatki, lotniska Pietropawłowsk Kamczacki, położonego w Jelizowie, do wsi Pałana.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zarówno agencja Interfax, jak i TASS podały po kilku godzinach, że znaleziono wrak samolotu około czterech kilometrów od Pałany. Według rosyjskich władz nikt nie przeżył.

Wcześniej, powołując się na informacje rosyjskich służb ratunkowych, agencja RIA Novosti, podała, że An-26 wpadł do morza, a na wskazany obszar wysłano statki ratunkowe. Tego dnia na trasie lotu panowały trudne warunki meteorologiczne. Obserwowano mgłę i zachmurzenie. W rejonie nie odnotowano jednak mocnego wiatru. Władze Kamczatki wyjaśniły później, że lądowanie w Pałanie przeprowadzane jest od strony morza.

Port lotniczy Pietropawłowsk Kamczacki Alexander Piragis / Shutterstock

Oddana do użytku w 1982 roku maszyna należała do małej, posiadającej sześć maszyn pasażerskich i dwie transportowe, linii Pietropawłowsk Kamczacki Air Enterprise. W 2012 roku samolot An-28 tej samej linii, lecący na tej trasie, rozbił się około 11 kilometrów na południowy zachód od Pałany. Na pokładzie było wówczas 14 osób, zginęło ośmiu z 12 pasażerów oraz dwoje członków załogi.

Autor:akw/kab

Źródło: Reuters, Interfax, RIA Novosti, TASS

Źródło zdjęcia głównego: Alexander Piragis / Shutterstock