Redaktor naczelna Russia Today na Twitterze: "Ukraino, spoczywaj w pokoju"

Redaktor naczelna Russia Today z premierem Rosjitwitter.com/M_Simonyan

Redaktor naczelna anglojęzycznej telewizji rosyjskiej Russia Today jednym wpisem na Twitterze wywołała wielkie zamieszanie w sieci. Margarita Simonjan napisała "Ukraina, R.I.P", czyli "Ukraino, spoczywaj w pokoju".

Wpis, w którym redaktor naczelna rządowej rosyjskiej telewizji ogłasza śmierć Ukrainy, pojawił się na jej profilu w czwartek rano. Wzbudził ogromne kontrowersje i rozgorzała pod nim dyskusja. Pojawiło się wiele negatywnych komentarzy, często wulgarnych i obrażających autorkę.

Pojawili się także tacy, którzy próbowali bronić Simonjan. "Margaret, nie przywiązuj wagi do tych półgłówków. Nie jesteś człowiekiem, jeśli nie pozwalasz kobiecie mówić" - napisał jeden z internautów.

"Business Insider" zapytał Simonjan, co miała na myśli i jak interpretować jej wpis, ale nie dostał odpowiedzi ani od redaktor naczelnej, ani szefów stacji.

Propaganda

Wpis pojawił się kilka godzin po ogłoszeniu przez rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu wielkich manewrów tuż przy ukraińskiej granicy.

Russia Today jest krytykowana za ślepe posłuszeństwo wobec Moskwy i uznawana jest za służebną wobec kremlowskiej propagandy. Zrobiło się o niej głośno w związku z konfliktem na Ukrainie, kiedy korespondenci i dziennikarze próbowali wybielać rosyjskie działania na Krymie.

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: pk\mtom/zp / Źródło: tvn24.pl, Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/M_Simonyan

Tagi:
Raporty: