Prezydent Zełenski z wizytą w Czechach. "Ważne negocjacje"

Źródło:
PAP

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyleciał w czwartek wieczorem do Pragi, gdzie spotkał się z czeską głową państwa Petrem Pavlem. O oficjalnym powitaniu na Hradczanach, na dziedzińcu Zamku Praskiego, poinformował w mediach społecznościowych sam Zełenski.

Pavel przywitał Zełenskiego podczas jego pierwszej wizyty w Czechach u bram praskiego zamku. Według służb prasowych czeskiego prezydenta rozmowy przywódców miały dotyczyć wzajemnych gwarancji wsparcia, a wizyta Zełenskiego jest formą podziękowania za pomoc, jakiej Czechy udzielają Ukrainie od początku rosyjskiej agresji. Na Hradczanach, gdzie ukraińskiego przywódcę powitał tłum, ktoś rozwinął transparent z napisem "Ukraina w NATO" - relacjonuje agencja CTK.

Prezydent Ukrainy, który wcześniej w czwartek złożył wizytę w Sofii, w drodze do Czech napisał w mediach społecznościowych, że będzie w Pradze rozmawiał o wsparciu obrony Ukrainy w wojnie z Rosją, integracji z Unią Europejską i NATO, a także o nadchodzącym szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego w Wilnie. Później zamieścił film z powitania przez czeskiego prezydenta na Zamku Praskim.

Wśród tematów także zakończenie wojny oraz odbudowa Ukrainy

"Kolejna jest Praga. (Zaplanowano - red.) tam ważne negocjacje z prezydentem Petrem Pavlem, premierem Petrem Fialą, a także przewodniczącymi Senatu oraz Izby Poselskiej - Miloszem Vystrczilem i Marketą Pekarovą Adamovą. Spotkam się z przedstawicielami rządu, parlamentu i mediów" - zapowiedział swoją wizytę w Pradze Zełenski na Twitterze.

Czytaj również: Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski: pozostał tydzień do kluczowego momentu dla bezpieczeństwa w Europie

Petr Pavel i Wołodymyr Zełenskihttps://twitter.com/prezidentpavel

Autorka/Autor:ks/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: https://twitter.com/prezidentpavel