Piętnastka szczęśliwców mieszka we Francji.
Cała grupa ma zwyczaj obstawiania wspólnie kilku kuponów w tej samej kolekturze. Tak też zrobiła i tym razem kupując losy w Marsylii.
100-milionowa wygrana stanowi największą sumę, jaka kiedykolwiek padła w loterii na terenie Francji. Poprzedni rekord notowano tu w 2005 r., gdy mieszkaniec regionu paryskiego wygrał ponad 78 mln euro.
Milionerzy z dziewięciu krajów
Losy w loterii Euro Millions, która zwana jest też "loterią dziewięciu krajów", można kupować we Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Szwajcarii, Luksemburgu i Austrii. Po raz pierwszy została zorganizowana w lutym 2004 roku.
To nie pierwsza tak wysoka wygrana w historii konkursu. W lipcu 2005 roku w Euro Millions ponad 115 mln euro wygrała Irlandka Dolores McNamara.
Prawdopodobieństwo trafienia siódemki w tej międzynarodowej loterii jest jak jeden do 76 milionów.
Źródło: PAP, tvn24.pl