Piłkarz, inżynier, "rzeźnik z Zawii". Dzieci Kaddafiego

Świat

Aktualizacja:
TVN24Kaddafi może liczyć na swoje dzieci

Po tym, jak Muammara Kaddafiego opuszczają kolejni ministrowie i generałowie, pułkownik najprawdopodobniej może liczyć już jedynie na wsparcie swoich dzieci. Niemal każde z nich odegrało jakąś rolę w walce z rebelią, która wybuchła ponad pół roku temu.

POKOJOWE ZMIANY CZY DRUGI IRAK? CO CZEKA LIBIĘ PO UPADKU KADDAFIEGO - ANALIZA

Przywódca Libii ma sześciu synów i córkę. Siódmy syn - Saif al Arab – zginął w nalocie NATO.

Naturalny następca

Do najważniejszych, choć nie najstarszych potomków dyktatora, należy Saif al Islam. Jest inżynierem i politykiem. Zachodnie wywiady przypuszczają, że Saif jest naturalnym następcą Kaddafiego, dlatego schwytanie go ma być kluczowe dla rozbicia zwolenników pułkownika.

Rebelianci pojmali go podczas walk w Trypolisie, ale w niejasnych okolicznościach odzyskał wolność.

Najstarszy – niezainteresowany

Sukcesją po ojcu podobno nie jest zainteresowany najstarszy syn dyktatora Muhammad. W czasie rebelii odpowiadał jednak za komunikację i to on podejmował decyzje o zakłócaniu łączności i wyłączeniu internetu na terenie kraju.

Dawny piłkarz

Czynnie w walkach brał udział Saadi Kaddafi. Dawniej był piłkarzem, który otarł się kiedyś nawet o włoską ekstraklasę. W czasie wojny domowej miał wydać rozkaz strzelania do nieuzbrojonych demonstrantów w Bengazi. Został schwytany przez rebeliantów w czasie walk o Trypolis.

"Rzeźnik z Zawii"

Złą sławą cieszy się także najmłodszy z potomków dyktatora – Hamis. Był dowódcą "Brygady Hamisa" - specjalnej jednostki wojskowej odpowiedzialnej za pacyfikację protestów wokół Trypolisu. "Rzeźnik z Zawii", jak nazwali go rebelianci, ma być właśnie w drodze z odsieczą dla osaczonego w Trypolisie ojca.

Oprócz wymienionych czterech, Muammar Kaddafi ma jeszcze dwóch synów - Mottasema i Hanibala – jednak ich los jest nieznany.

Claudia Schiffer Afryki Północnej

Nie wiadomo także co dzieje się z jedyną córką dyktatora – Aiszą, którą nazywano Claudią Schiffer Afryki Północnej. 35-latka przez wiele lat zajmowała się działalnością charytatywną. Pełniła także funkcję ambasadorki dobrej woli, jednak w czasie wojny domowej ONZ pozbawił ją tej funkcji.

CZYTAJ RELACJĘ Z WALK W LIBII WE WTOREK

CZYTAJ WIĘCEJ W SPECJALNYM RAPORCIE TVN24.PL O LIBII

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24