"Żadnych powiązań z Polską" w śledztwie dotyczącym korupcji w europarlamencie

Autor:
ads/adso
Źródło:
TVN24
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Brukseli
Siedziba Parlamentu Europejskiego w BrukseliReuters Archive
wideo 2/2
Reuters ArchiveSiedziba Parlamentu Europejskiego w Brukseli

Rzecznik belgijskiej prokuratury federalnej poinformował TVN24, że "nie znajduje żadnych powiązań z Polską" w dokumentach dotyczących afery korupcyjnej w Parlamencie Europejskim.

Pod koniec ubiegłego roku wybuchł skandal korupcyjny w Parlamencie Europejskim. Kraje takie jak Katar i Maroko miały próbować wpływać na decyzje gospodarcze i polityczne parlamentu, przekazując łapówki osobom zajmującym ważne stanowiska w tej instytucji - piszą zachodnie media.

W grudniu zatrzymana w tej sprawie została była już wiceprzewodnicząca europarlamentu Eva Kaili. Do aresztu trafił też między innymi były włoski europoseł Antonio Panzeri, który - jak podają media - miał odegrać jedną z kluczowych ról w przyjmowaniu łapówek. W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski uchylił immunitet Marcowi Tarabelli z Belgii i Andrea Cozzolino z Włoch.

W styczniu "Rzeczpospolita" pisała, że szerokie śledztwo belgijskiej prokuratury, która bada relacje łączące europarlamentarzystów z Katarem i Marokiem, obejmuje nawet 60 osób, wśród których - według informacji dziennika - znaleźli się deputowani z Polski - europosłowie PiS - Tomasz Poręba i Ryszard Czarnecki.

Prokuratura "nie znajduje żadnych powiązań z Polską"

O ewentualne polskie wątki w śledztwie belgijską prokuraturę federalną zapytał korespondent TVN24 w Brukseli Maciej Sokołowski.

Eric Van Duyse, rzecznik belgijskiej prokuratury federalnej, poinformował go w krótkiej odpowiedzi, że w dokumentach "nie znajduje żadnych powiązań z Polską".

Autor:ads/adso

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP