Papież odwiedził dzieci na oddziale onkologicznym w klinice Gemelli. Ochrzcił noworodka

Autor:
akr
/ prpb
Źródło:
PAP

Papież Franciszek, przebywający w rzymskiej klinice Gemelli, przyszedł w piątek do dzieci na oddziale onkologicznym placówki - przekazał Watykan. Podczas odwiedzin udzielił sakramentu chrztu kilkutygodniowemu noworodkowi.

Watykańskie biuro prasowe przekazało dziennikarzom, że Franciszek zaniósł w piątek dzieciom z oddziała onkologicznego szpitala Gemelli różańce, czekoladowe jajka w związku ze zbliżającą się Wielkanocą, a także książki o Jezusie.

Franciszek udzielił sakramentu Miguelowi. "Idź do parafii i powiedz, że ochrzcił go papież"

"Podczas wizyty, która trwała około pół godziny, papież udzielił sakramentu chrztu kilkutygodniowemu dziecku o imieniu Miguel Angel" - napisano w komunikacie. Franciszek powiedział do matki dziecka: "Już jest chrześcijaninem. Idź do parafii i powiedz, że ochrzcił go papież". Scenę tę uwieczniono na wideo i publikowano na watykańskim profilu na Twitterze.

Następnie Franciszek wrócił do swojego pokoju na szpitalnym oddziale. Papież, u którego zdiagnozowano w środę zapalenie oskrzeli, ma według oficjalnych zapowiedzi opuścić w sobotę klinikę i wrócić do Watykanu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr / prpb

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości