"Odmówiła ekstremalnego aktu seksualnego". 20-latka spalona żywcem

Szokujący obraz władzy islamistów - egzekucje, gwałty i niewolnictwo kobietpublic domain / wikipedia

Brutalne gwałty i egzekucje, handel młodymi kobietami i niewolenie ich - specjalny przedstawiciel sekretarza generalnego ONZ zebrał informacje o brutalnych praktykach Państwa Islamskiego, dokonywanych na kontrolowanych przez nich terenach.

Zainab Bangura, specjalny przedstawiciel sekretarza generalnego ONZ do spraw przemocy seksualnej, odwiedził w ostatnim czasie obozy dla uchodźców z kontrolowanych przez Państwo Islamskie terenów w Syrii i Iraku, gdzie usłyszał historie ofiar i ich rodzin. Jak powiedział w rozmowie z tygodnikiem The Middle East Eye, islamiści w zorganizowany sposób stosują przemoc seksualną. - Brutalizacja życia kobiet i dziewcząt jest kluczem ich ideologii - powiedział.

Bangura przedstawił szczegółowy proces handlu kobietami, młodymi dziewczynami, a nawet małymi dziewczynkami. Po wkroczeniu do wioski, islamiści rozdzielają kobiety od mężczyzn i zabijają wszystkich chłopców i mężczyzn powyżej 14 roku życia.

Wśród kobiet od matek oddzielane są córki, a następnie rozbierane są one do naga i sprawdzane jest ich dziewictwo. Najmłodsze i uznane za najpiękniejsze z dziewic uzyskują najwyższą cenę i są wysyłane do siedziby Państwa Islamskiego koło Rakki.

Niewolnictwo seksualne

Zgodnie z hierarchią młode kobiety wybierane są w pierwszej kolejności przez szejków, potem emirów i na końcu przez bojowników. Często zabierają oni ze sobą po trzy lub cztery kobiety, które po miesiącu lub dwóch wracają na "rynek". Kupujący na targach niewolników ostro się targują i obniżają ceny, często zarzucając dziewczynom brak atrakcyjności.

Bangura przytacza historię jednej z kobiet, która przedmiotem handlu była aż 22 razy. Inna, której udało się uciec opowiedziała, że szejk, który ją zdobył, wytatuował jej na dłoni swoje nazwisko, by podkreślić, że stanowi jego własność.

Regularne gwałty

Według szacunków, zniewolonych przez Państwo Islamskie zostało od 3 do 5 tys. kobiet. Wiele z nich pochodzi z mniejszości religijnej jazydów. Są one nie tylko niewolone i wielokrotnie gwałcone, ale również zmuszane do prostytucji i "innych brutalnych aktów seksualnych", poinformował przedstawiciel ONZ.

Bangura usłyszał m.in. o przypadku 20-letniej dziewczyny, która została spalona żywcem, ponieważ odmówiła uczestnictwa w "ekstremalnej czynności seksualnej".

Setki Jazydek uciekły z rąk porywaczy, zostały wykupione bądź uratowane przez rodzinę. Specjalny przedstawiciel ONZ wezwał pomoc międzynarodową w celu zapewnienia opieki medycznej i psychologicznej kobietom, które przeżyły przemoc seksualną.

Autor: js,mm//tr / Źródło: The Washington Post

Źródło zdjęcia głównego: public domain / wikipedia