Dwóch członków sił amerykańskich zginęło w trakcie operacji przeciwko tak zwanemu Państwu Islamskiemu w Iraku - poinformowała w poniedziałek armia USA. Oświadczyła, że za śmierć żołnierzy odpowiadają "siły nieprzyjaciela".
Uzbrojony gang zabił w niedzielę co najmniej 50 osób w atakach na wioski w stanie Kaduna w północnej Nigerii - przekazał w poniedziałek gubernator tego regionu.
Rząd Belgii uzyskał odroczenie ogromnych kar pieniężnych, które musiałby zapłacić na rzecz przebywających obecnie w obozie w Syrii dzieci belgijskich bojowników walczących w szeregach tak zwanego Państwa Islamskiego.
Wojsko nigeryjskie podpalało wioski i wysiedliło setki ludzi w ramach walki z islamistycznymi bojownikami w północno-wschodniej części kraju - oświadczyła w piątek Amnesty International. Armia nie komentuje tych doniesień, ale wcześniej wielokrotnie zaprzeczała podobnym oskarżeniom.
Ugrupowania terrorystyczne z tak zwanego Państwa Islamskiego straciły swą siłę i terytoria, ale wciąż stanowią zagrożenie. W Europie obawy budzi uwolnienie tysiąca skazanych za terroryzm – wskazał w piątek zastępca sekretarza generalnego ONZ Władimir Woronkow.
Co najmniej 36 cywilów zginęło na wschodzie Demokratycznej Republiki Konga - podały źródła lokalne. Do ataków doszło we wtorek w mieście Beni, gdzie szerzy się epidemia eboli.
Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział w czwartek wysłanie lotniskowca "Charles de Gaulle" do wschodniej części Morza Śródziemnego, gdzie od stycznia do kwietnia udzieli on wsparcia wojskowego międzynarodowej koalicji walczącej z tak zwanym Państwem Islamskim.
Śmierć generała Kasema Sulejmaniego "ucieszyła serca wiernych" - stwierdzili terroryści tak zwanego Państwa Islamskiego w swoim wydawanym w internecie tygodniku Al-Nabaa. To pierwszy komentarz tej grupy w sprawie zabicia irańskiego generała przez siły USA.